Kategoria: Choroby

pedicure leczniczy
Listopad 16th, 2018 Dr Modne Zdrowie

Wstydzisz się swoich stóp? Często podczas chodzenia odczuwasz dyskomfort i ból? Może dręczą cię wrastające paznokcie? Pedicure leczniczy pomaga w pozbyciu się nieprzyjemnych dolegliwości w obrębie stóp.

Przywróć piękne stopy

Problemy ze stopami to nie tylko nieestetyczny wygląd, najgorszy jest ból i jego konsekwencje. Człowiek instynktownie stara się ból zminimalizować, przez to osoby mające problemy ze stopami zaczynają podczas chodu nieprawidłowo układać stopy, a to obciąża zarówno kręgosłup, jak i stawy. Stopy trzymają ciężar człowieka, dlatego powinno się szczególnie dbać o tę część ciała. Istnieją warunki wpływające na powstanie zaburzeń na stopach, jest wiele osób narażonych na te czynniki ryzyka często przez pracę, którą wykonują czy inne obowiązki.

Pedicure leczniczy to pedicure pielęgnacyjny, który pomaga na pozbycie się bolesnych dolegliwości w obrębie stóp, przywróceniu prawidłowego wyglądu paznokciom, jak i skórze, a także przy współpracy z lekarzem pomaga w leczeniu grzybicy. Leczenie grzybicy musi być zawsze wieloaspektowe, gdyż oprócz leków niezbędne w tym przypadku jest usunięcie zmian grzybiczych. Rozwiązuje problem pękających pięt, odcisków, modzeli i niezwykle dokuczliwych wrastających paznokci.

Jak to działa?

zdrowe stopyNa początku wykwalifikowana kosmetyczka ogląda stopę i sprawdza ją pod kątem grzybicy skóry bądź paznokci. Jeśli nie ma żadnych niepokojących zmian, można przystąpić do pierwszego etapu zabiegu. Pedicure rozpoczyna oczyszczająca kąpiel w solach lub odpowiednim płynie. Skóra zostaje rozgrzana i zdezynfekowana. Potencjalne zaburzone części wraz z naskórkiem robią się miękkie, będzie można sprawniej je złuszczyć. Po osuszeniu stopy zostają jeszcze raz poddane dezynfekcji. Kosmetyczną tarką bądź frezarką złuszcza się zrogowaciały naskórek, a pęknięcia pięt traktowane są przy tym wyjątkowo ostrożnie. Jeśli nie ma odcisków ani wrastających paznokci to wygładza i skraca się płytkę paznokciową. Kosmetyczka odpowiednio wedle potrzeby zajmuje się skórkami, po czym wykonuje się peeling. Po peelingu czas na specjalistyczną maseczkę, przy której zazwyczaj owija się stopy folią na czas od 15 do 30 minut. Następnie spokojnie nanosi się profesjonalny krem do stóp. Na końcu paznokcie są malowane i polerowane.

Pedicure leczniczy

Zabieg wygląda inaczej w wypadku występowania odcisków. Do usuwania odcisków używa się często frezu różyczkowego lub próżniowego. Podobnie jest z modzelami i zrogowaceniami, przy których używane są jeszcze frezy gumowe. Każdy wariant zabiegu jest bezbolesny. Kosmetyczka, gdy ma do czynienia ze zdrowymi paznokciami to nadaje im kształt kwadratowy.

Etapy wyglądają jeszcze odmiennie w wypadku zabiegu wrastania paznokcia, wówczas wbita w skórę część paznokcia zostaje usunięta, a reszta zostaje specjalnie spiłowana czy podcięta, wszystko wygładza się diamentowym frezem. Paznokcie zawinięte mocniej już na początku traktowane są frezarką. Jeśli wrastanie paznokcia jest bardzo poważnie rozwinięte, to do leczenia używa się specjalistycznej klamry prostującej paznokieć. Nie trzeba się obawiać przestarzałych już metod wyrywania paznokcia.

Kategoria Choroby Tagi:

nefrolog - lekarz
Listopad 14th, 2018 Dr Modne Zdrowie

Nefrolog, czyli specjalista leczenia chorób nerek to dla wielu osób specjalność stosunkowo obca i nieznana. O konieczności wizyty u nefrologa przekonujemy się zwykle odwiedzając kolejnego już lekarza który nie potrafi odnaleźć przyczyny bolesnego pęcherza, podwyższonego ciśnienia krwi czy niewyjaśnionych obrzęków kończyn. Schorzenia nerek bywają niezwykle niebezpieczne, a same nerki odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Niestety, często objawy towarzyszące ich chorobom nie wydają się być bardzo oczywiste. Kiedy warto udać się do nefrologa i na jakie objawy warto zwracać szczególną uwagę?

Czym zajmuje się nefrologia?

. Często myli się ją z urologią, która to zajmuje się chorobami układu moczowego. Nefrologia jest tu jednak specjalnością internistyczną, a więc w jej obrębie nie wykonuje się zabiegów chirurgicznych – leczenie nerek przebiega tu głównie metodami farmakologicznymi, a w razie konieczności przekazywane jest dopiero w ręce urologa w celach operacyjnych.

Nefrolog, po przeprowadzeniu wnikliwej diagnozy i całego szeregu badań pod kątem różnych schorzeń dotykających nerki może zalecić stosowanie leczenia, zmianę diety, a w szczególnych wypadkach tzw. leczenie nerkozastępcze opierające się na dializie lub obejmujące przeszczep chorej nerki. Jednocześnie w zakresie jego ekspertyzy znajdują się też inne choroby mogące mieć bezpośrednie powiązanie z chorobami nerek, a więc np. nadciśnienie tętnicze prowadzące niejednokrotnie do niewydolności lub kłębuszkowego zapalenia nerek.

Najważniejsze objawy problemów z nerkami

Jednymi z najczęstszych a jednocześnie najbardziej ignorowanych objawów choroby nerek jest ospałość, zmęczenie i konieczność częstego oddawania moczu, także w nocy. Nie każde gorsze samopoczucie czy zachowania tego typu należy automatycznie identyfikować z chorobami nerek, jednak w przypadku gdy objawy te zdają się nie ustępować warto udać się do nefrologa w celu zbadania sytuacji.

Znacznie bardziej oczywistymi objawami problemów z nerkami są różnorodne przypadłości związane z oddawaniem moczu. Pieczenie i bolesność w trakcie każdej wizyty w toalecie, częstomocz (w tym także oddawanie moczu w nocy), ciemno zabarwiony mocz, krwiomocz, czy też mętny mocz o ostrej woni przypominającej zapach amoniaku to już bardzo wyraźne sygnały do podjęcia natychmiastowej reakcji i zbadania nerek pod kątem problemów. Do objawów tych można dołączyć dodatkowo obrzęki wokół oczu, opuchliznę kończyn, bolesność poniżej żeber czy wspomniane już wcześniej podwyższone ciśnienie krwi i nadciśnienie tętnicze.

Zawsze, bez względu na to czy problemy z nerkami i oddawaniem moczu zdają się nasilać, czy też po prostu są delikatne ale dokuczają przez dłuższy czas warto poddać się badaniom pod kątem ewentualnych przyczyn tego typu stanu. Jako wrażliwy na urazy i uszkodzenia organ, odgrywający jednocześnie tak istotną rolę w oczyszczaniu i detoksykacji organizmu, nerki i ich zdrowie powinno stanowić priorytet każdego człowieka.

Kiedy warto zgłosić się do nefrologa i jak przygotować się do wizyty?

Każdy z wyżej wspomnianych objawów, szczególnie gdy pojawia się stosunkowo regularnie lub nasila się z dnia na dzień jest wyraźnym sygnałem do wizyty u nefrologa. Aby taką zdobyć należy wpierw otrzymać skierowanie od lekarza rodzinnego lub też udać się do nefrologa prywatnie. Pewne jest jedno – przed wizytą warto poddać się szeregowi badań, które znacząco ułatwią diagnozę i jednocześnie zmniejszą liczbę koniecznych wizyt u specjalisty. Wśród najbardziej istotnych badań diagnostycznych pojawiają się tu morfologia, badanie ogólne moczu, badanie mocznika, sprawdzenie poziomu kreatyniny, jonogram, badanie poziomu glukozy oraz USG układu moczowego z oceną wielkości nerek. Dodatkowo, lekarz podejrzewający przewlekłą chorobę może zlecić badanie wapnia oraz regularne kontrolowanie ciśnienia tętniczego. Pacjenci, którzy cierpią na nawracające zakażenia układu moczowego powinni dopilnować wyników posiewu moczu i poziomu glukozy, natomiast pacjenci z tzw. białkomoczem wyników dobowej utraty białka, badań cholesterolu oraz badań wapnia.

Po pierwszej wizycie diagnostycznej u nefrologa pacjenci zostają skierowani na badania specjalistyczne ujawniające szczegóły budowy i funkcjonowania nerek, pozwalające na precyzyjne określenie przyczyny problemów. Urografia, scyntygrafia i badanie USG będą tu wręcz niezbędne. Leczenie nerek jest możliwe i skuteczne, o ile problemy wykryje się odpowiednio szybko. Obserwacja zachowań własnego organizmu jest ku temu najlepszą okazją.

Kategoria Choroby Tagi:

Październik 17th, 2018 Dr Modne Zdrowie

Zaćma to jedna z poważniejszych chorób oczu, ponieważ uniemożliwia normalne funkcjonowanie i nieleczona może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Niektóre choroby oczu można leczyć za pomocą odpowiednich kropel czy okularów korygujących, lecz w przypadku zaćmy wchodzi w grę zabieg wprowadzenia sztucznej soczewki. Skąd jednak bierze się ta choroba? W tym artykule skupiamy się na charakterystyce samej zaćmy oraz jej przyczyn.

Read more of this article »

Kategoria Choroby Tagi: ,

leczenie bezdechu
Kwiecień 10th, 2018 Dr Modne Zdrowie

Każdy z nas zna osobę, która chrapie w trakcie snu. Bezdech senny jest nie tylko denerwującą przypadłością – może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia osoby na nią cierpiącej. Warto dlatego zastanowić się czy chrapanie może oznaczać chorobę?

Czym jest bezdech senny?

Zespół bezdechu sennego jest szeregiem objawów chorobowych spowodowanych wielokrotnymi bezdechami pojawiającymi się u danej osoby w trakcie snu, których charakterystycznym znakiem rozpoznawczym często jest chapanie. Aby zjawisko mogło być uznane za bezdech brak oddechu musi trwać dłużej niż 10 sekund lub głębokość wentylacji płuc zmniejsza się o 50%. W trakcie nocy zjawisko bezdechu może pojawiać się u osoby cierpiącej na przypadłość wielokrotnie, a sam zespół bezdechu sennego jest obserwowany zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Niezależnie od źródła pochodzenia częściej zespół ten diagnozowany jest u przedstawicieli płci męskiej.

Skąd bierze się bezdech senny?

bezdech senny Podczas badań etymologii powstania choroby wyróżniono trzy mechanizmy. Bezdech może być spowodowany zaburzeniami przepływu zaciągniętego podczas wdechu powietrza, co spowodowane jest zwiotczeniem mięśni gardła. Skutkuje to opadnięciem podniebienia miękkiego i języczka powodując głośne chrapanie. Bezdech senny może także powstać przez zaburzenia ośrodka oddechowego, który mieści się w mózgu. Niekiedy występuje również postać mieszana łącząca obie przyczyny pojawiania się schorzenia.

Pojawienie się bezdechu sennego może mieć również inne podłoże. Osoby otyłe, pijące alkohol, spożywające nadmiar pożywienia przed snem, palące papierosy są bardziej narażone na pojawienie się zespołu. Niekiedy bezdech pojawia się również u osób z krótką, grubą szyją.

Objawy i rozpoznanie choroby.

Bezdech senny zazwyczaj przejawia się  głośnym chrapaniem, dlatego większość przypadków choroby jest wykrywana przez partnera osoby cierpiącej. W ciągu nocy wyraźne chrapanie szybko zwraca na siebie uwagę, ponadto zauważalne są epizody bezdechu. Niekiedy choroba jest wykrywana przez samego chorego ze względu na nieprzyjemne objawy, które mogą uprzykrzać życie. Bardzo często odczuwa on nieuzasadnione zmęczenie, bóle głowy oraz mniejszą koncentrację. Niepokojącym objawem są również nagłe przebudzenia w trakcie nocy, które dodatkowo wiążą się z mocnym poczuciem dezorientacji i lęku.

W przypadku podejrzeń koniecznie należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi odpowiednie badania mające na celu dokładną diagnostykę. Najczęściej wykonuje się badania laryngologiczne i polisomnograficzne, które polegają na obserwacji pacjenta podczas snu.

Zagrożenia związane z bezdechem sennym.

Podczas zjawiska bezdechu sennego na skutek chwilowego zaprzestania wentylacji spada poziom tlenu we krwi. Osoba cierpiąca na schorzenia narzeka na złe samopoczucie, spadek koncentracji,

poczucie niewyspania i zmęczenia. Niekiedy wzmożonej senności towarzyszą zawroty i bóle głowy. U mężczyzn obserwowany jest spadek libido i zmniejszenie zainteresowania seksem. Bezdech senny może przyczyniać się także do wielu innych znacznie bardziej poważnych chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, choroby niedokrwienne serca, zawały czy udary mózgu. Osoby cierpiące na schorzenie są znacznie bardziej podatne na choroby, a obserwacje rodzin zmagających się z bezdechem sennym dowodzą możliwość zwiększonej śmiertelności. Szybkie rozpoznanie choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia może znacząco poprawić jakość życia i zapobiec rozwinięciu się wielu chorób.  Sposób walki z bezdechem sennym i wiążącym się z tym chrapaniem jest dobierany w zależności od indywidualnego przypadku i etymologii schorzenia. Niekiedy wystarczy zmiana stylu życia aby już po krótkim czasie móc dostrzec ogromna różnicę.


Klinika w Katowicach oferuje nieoperacyjne metody leczenia bezdechu.

Kategoria Choroby Tagi:

starsza pani - zaćma
Styczeń 2nd, 2018 Dr Modne Zdrowie

Zabieg usunięcia zaćmy to wśród osób po 60 roku życia jedna z najczęściej wykonywanych operacji okulistycznych. Zaćma, czyli choroba powodująca zmętnienie soczewki i zniekształcenie widzianego obrazu potrafi bardzo dokuczyć. Wiele osób boi się jednak zabiegu, zakładając że będzie on bolesny i wymagający długiego okresu rekonwalescencji. Nic bardziej mylnego. Medycyna na dzień dzisiejszy umożliwia wykonanie takiej operacji szybko i bezboleśnie.

Badania wprowadzające

Jeśli martwi Cię stan Twojego wzroku, zauważasz znaczący spadek ostrości obrazu i masz problem z widzeniem obrazów ciemnych, koniecznie udaj się do okulisty. Ten, po dokładnym badaniu może zdiagnozować zaćmę. Bez obaw, dziś jej stwierdzenie nie oznacza wyroku. Lekarz, przed skierowaniem Cię na bezpośrednie badania kwalifikacyjne powinien zlecić morfologię krwi, EKG, badanie moczu i poziom glukozy we krwi jeśli jesteś diabetykiem. Wszystko po to, by jak najbardziej ułatwić pracę lekarzom wykonującym operację zaćmy.

Badanie kwalifikacyjne

starsza kobieta - leczenie zaćmyZabieg leczenia zaćmy trwa około 20 minut, dlatego wszystkie badania kwalifikacyjne oraz sama operacja mogą mieć miejsce tego samego dnia. Na kilka godzin przed wejściem do sali operacyjnej zostaniesz skierowany na badanie kwalifikacyjne, na którym lekarz przygotuje Twoją kartę medyczną, diagnostykę wzroku i ogólną ocenę stanu zdrowia. Diagnostyka jest tu niezwykle istotna, gdyż to dzięki niej lekarz wie jaki rodzaj soczewki należy wszczepić podczas operacji. Pamiętaj, że na tym etapie możesz zgłaszać wszelkie wątpliwości i niepokojące objawy. Dobry stan zdrowia jest tu niezwykle istotny – jeśli czujesz osłabienie, koniecznie powiedz o tym lekarzowi prowadzącemu. Pamiętaj, by w dniu operacji nie pić kawy ani alkoholu – zwiększają one ciśnienie krwi, które w tak ważnym dniu powinny być możliwie stabilne. Na salę operacyjną włóż czyste ubranie, a w dniu operacji pojaw się w klinice bez makijażu. Odpowiedni poziom higieny jest tu niesamowicie istotny.

Zabieg leczenia zaćmy – przebieg

Operacja odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Pacjent zostaje usadzony na fotelu operacyjnym i przygotowany przez pielęgniarkę tak, by zarówno oko jak i jego okolica były czyste i odpowiednio zabezpieczone. Na tym etapie podaje się również krople rozszerzające źrenicę, które ułatwią chirurgowi pracę na oku. Sam proces operacji może wydawać się straszny, jednak zapewniamy iż jest zupełnie bezbolesny. Gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz nacina rogówkę specjalnym ostrzem chirurgicznym. Następnie wprowadza sondę rozbijającą chorą soczewkę na małe części. Rozdrobnione fragmenty są wysysane za pomocą specjalnego mikroodkurzacza, który jednocześnie oczyszcza tylną część komory oka i przygotowuje ją na umieszczenie nowej, sztucznej soczewki. Następnie, w miejsce starej soczewki zostaje wprowadzona nowa. Lekarz dopasowuje ją do kształtu rogówki, upewniając się że wszystkie procedury zostały prawidłowo wykonane i żadne elementy starej soczewki nie znajdują się na dnie oka. Operacja kończy się nałożeniem na oko pacjenta opatrunku i pozostawieniem oka do samoistnego zagojenia. Nie musisz się jednak martwić – proces gojenia się oka jest niezwykle szybki.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po operacji lekarz zleci stosowanie specjalnych kropel, unikanie ostrego słońca oraz zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas wykonywania jakichkolwiek czynności fizycznych. Poprawa jakości wzroku następuje niemalże natychmiast, jednak przez pewien czas pacjent może odczuwać dyskomfort. To zupełnie normalne i wiąże się z procesem gojenia oka. 24 godziny po zabiegu następuje badanie kontrolne oceniające stan wykonanego zabiegu. Następne badania przeprowadza się u swojego okulisty. Pamiętaj, by każdy niepokojący symptom natychmiast zgłaszać – choć operacja usunięcia zaćmy jest prosta, każdy zabieg niesie za sobą pewne ryzyko. Jeśli jednak przestrzegasz wszystkich zaleceń, Twoje oko powinno wrócić do zdrowia błyskawicznie, a Ty znów będziesz cieszyć się doskonałą jakością widzenia.


Leczenie zaćmy w Czechach i szybkie terminy operacji zapewnia OneDayClinic.

Kategoria Choroby Tagi: ,

Czerwiec 22nd, 2016 Dr Modne Zdrowie

Rak jelita grubego to jeden z tych nowotworów, które mężczyzn po pięćdziesiątce atakują najczęściej. Winna temu jest w dużej mierze tak uwielbiana przez nich dieta: dużo tłuszczu, mało warzyw i owoców. Brak ruchu także nie jest bez znaczenia. Na szczęście, jest to jeden z łatwiej uleczalnych nowotworów, pod warunkiem że zostanie wykryty szybko, gdy jeszcze nie doszło do przerzutów.

Wyślij go do lekarza, jeśli:
* Zauważył krew w stolcu lub stolec jest cienki jak ołówek.
* Dokucza mu ból brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, skurcze.
* Ma na zmianę biegunki i zaparcia.
* Skończył 40 lat, a w jego rodzinie ktoś miał raka jelita grubego.
* Przekroczył 50 lat, a nigdy jeszcze nie miał robionego badania per rectum (lub kolonoskopii).

Te badania są niezbędne:

* Per rectum: czyli palcem, przez odbytnicę. Proste i dość skuteczne (jedna trzecia zmian w jelicie grubym umiejscawia się w jego ostatnim odcinku). Najlepiej poprosić o nie urologa, który przy okazji sprawdzi prostatę. Po 50. dobrze jest je robić co dwa lata.
* Badanie na krew utajoną w kale: można zrobić w domu, za pomocą testu kupionego w aptece. Po 45. warto powtarzać je co kilka lat.
* Kolonoskopia: pozwala na obejrzenie wnętrza jelita grubego przez wprowadzony przez odbyt wziernik. Badanie wykonuje się profilaktycznie u osób szczególnie zagrożonych, pierwsze po 50. roku życia, następne, co 10 lat.

Kategoria Choroby Tagi:

Wrzesień 1st, 2015 Dr Modne Zdrowie

Jedną z najczęstszych chorób, z jakimi mamy do czynienia jest przeziębienie albo grypa. Należy zatem koniecznie postawić na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe w takim momencie. Najczęściej zaczynamy się leczyć domowymi sposobami. Bardzo dobrą metodą jest po prostu zostanie w domu, położenie się do łóżka i wykorzystanie specjalnych preparatów, jakie rzeczywiście są przeznaczone na przeziębienie. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie opcje, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe w takim przypadku.

Domowe sposoby to także ciepła herbata z miodem i cytryną, sok malinowy, a także dieta bogata w witaminy. Gdy mamy gorączkę, należy także uzupełniać płyny w naszym organizmie. W ten sposób można zapewnić sobie znakomite rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy w takim momencie. Przede wszystkim warto kontrolować swój stan zdrowia i poszczególne objawy. Nie można chodzić do pracy, by nie tylko nie zarażać innych, ale też nie narażać się na poważne powikłania, jakie mogą doprowadzić nawet do śmierci. Nie można zatem lekceważyć nawet tak zwykłej choroby, gdyż wiele możemy na tym stracić. Przede wszystkim warto w momencie, gdy nam nie przechodzi, udać się do lekarza, bo być może nasz stan jest znacznie poważniejszy niż nam się wydaje.

W czasie przeziębienia warto wykorzystywać domowe sposoby, ale mamy także specjalne preparaty dostępne bez recepty, jakie także łagodzą objawy takie jak katar, kaszel czy ból gardła. W ten sposób rzeczywiście można zapewnić sobie takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe w takim momencie. Gdy nie potrafimy sobie poradzić ze swoją chorobą i po kilku dniach nie czujemy poprawy, to trzeba koniecznie zdecydować się na wizytę u swojego lekarza rodzinnego. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie opcje, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe w takim momencie. Należy zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a na pewno sporo będziemy mogli na tym zyskać. Warto dzisiaj zatroszczyć się o swoje zdrowie, a wtedy unikniemy poważniejszych konsekwencji.

Kategoria Choroby, Porady medyczne Tagi: ,

Lipiec 20th, 2015 Dr Modne Zdrowie

Czasami zastanawiamy się, czy jest to odpowiedni moment, na to, by udać się już do lekarza, czy może jednak lepiej poczekać. Jeśli dokucza nam ból głowy, to na pewno neurolog nam nie zaszkodzi, a może dużo pomóc, więc rzeczywiście ma to dość spore znaczenie w takim momencie. Dzisiaj na pewno warto korzystać z pomocy specjalistów, zwłaszcza, że tak dużo płacimy na ubezpieczenia społeczne. Najpierw jednak czeka nas wizyta u lekarza ogólnego, by uzyskać odpowiednie skierowanie. Trzeba zatem koniecznie przejść cały proces i zapisać się na wizytę u neurologa. Jeśli nie mamy za bardzo czasu, bo ból jest tak mocny, to jednak trzeba się udać na wizytę prywatną, a wtedy szybciej i na pewno bardziej dokładnie zostaniemy poddani diagnostyce.

neurologwawaBardzo ważny jest przede wszystkim szczegółowy wywiad, jaki należy z pacjentem przeprowadzić. Trzeba podać dokładną częstotliwość bólu, rodzaj i wiele innych informacji, jakie rzeczywiście sprawią, że neurolog będzie mógł nas już wstępnie zdiagnozować. Na pewno warto wykonać badanie EEG, na jakim można dostrzec wiele różnych symptomów chorób, więc rzeczywiście ma to dość spore znaczenie w takim momencie i trzeba wziąć to wszystko pod uwagę, a wiele będziemy mogli na tym zyskać.

Neurolog – zna mózg od podszewki

Dzisiaj na pewno warto postawić na dobrych profesjonalistów, a wtedy będziemy w stanie zapewnić sobie znakomite efekty pod każdym względem. Należy zatem koniecznie zdecydować się na wizytę u neurologa, a wtedy będziemy mogli cieszyć się znakomitymi efektami w takim momencie. Warto dbać o swoje zdrowie, a diagnostyka to rzeczywiście podstawa, na jakiej trzeba się oprzeć. W ten sposób na pewno będziemy zadowoleni z tego, co się dowiemy o swoim układzie nerwowym. Bardziej szczegółowe badania to oczywiście tomograf, jeśli jest podejrzenie, że mamy do czynienia z poważniejszymi chorobami. Trzeba zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a na pewno będziemy mogli ochronić swoje zdrowie w odpowiedni sposób. Neurolog na pewno jest nam potrzebny w momencie, gdy boli głowa albo pojawiają się inne dolegliwości neurologiczne.

Kategoria Choroby Tagi: , , ,

Lipiec 9th, 2015 Dr Modne Zdrowie

W służbie zdrowia męczy czasem opieszałość, długie terminy oczekiwania na wizyty, odległe daty możliwości wykonania specjalistycznych badań i oczekiwanie na wyniki, a także odległość specjalistycznych gabinetów, jeśli nie mieszka się w pobliżu znaczącego ośrodka. Technologia jednak nie tylko wspiera rozwój sprzętu, ale również zwiększa prędkość przepływu informacji i poniekąd zmniejsza odległości między lekarzem i pacjentem.

EKG od ręki

W Polsce w skutek chorób układu krążenia co roku umiera 170 tysięcy osób – znaczna część w wyniku powikłań pozawałowych. Niezdrowy tryb życia może przyczyniać się do chorób, ale głównym wrogiem jest niewykrywalność wynikająca z braku profilaktyki. Większość Polaków nie bada się regularnie, idąc do lekarza dopiero, gdy coś się dzieje.

Telekardiologia

Rozwój medycyny i nieustanne poszukiwania nowych rozwiązań sprzyjają niwelowaniu wielu przeszkód. Pacjenci zmagający się z chorobami serca powinni mieć zapewnioną szeroką opiekę – często jednak ze względu na miejsce zamieszkania, odległe od specjalistycznego ośrodka opieki, rezygnują z tak ważnej rehabilitacji kardiologicznej. Szacuje się, że odsetek zaniechania wśród pacjentów, którzy rehabilitują się w szpitalach, wynosi aż 20% – jedna piąta pacjentów z różnych powodów rezygnuje więc z działań, które przecież mają służyć ich zdrowiu.

Z ratunkiem przychodzi w tym miejscu telekardiologia – to rozwiązanie, które umożliwia monitorowanie stanu pacjenta na odległość. Pacjent otrzymuje niewielkie urządzenie EKG, przy pomocy którego wykonuje pomiary w domu – następnie wyniki są przesyłane przez internet, na przykład za pośrednictwem telefonu komórkowego, do danej jednostki, gdzie system analizuje wstępnie dane. Lekarz może w spokoju przeczytać wyniki i decydować o dalszym leczeniu, przekazując pacjentowi kolejne zalecenia.

Konsultacje specjalistów

Telekardiologia

Dodatkowym atutem systemu telekardiologii jest możliwość wymiany licznych danych między lekarzami. Przesłane za pomocą systemu wyniki natychmiast trafiają do specjalisty, który może wspomóc kolegę po fachu radą. Umożliwia to monitorowanie na odległość także rzadkich schorzeń i stałą opiekę nad pacjentami. Wgląd w wyniki danego pacjenta pozwala lekarzowi podjąć szybką interwencję, jeśli stan pacjenta tego wymaga.

Telekardiologia znalazła również zastosowanie w karetkach pogotowia. Już z trasy ratownicy mają możliwość przesłać wyniki pacjenta do szpitala, tak by lekarze mogli się przygotować na jak najszybszą, skuteczną interwencję.

Kategoria Choroby, Styl życia Tagi: , ,

Czerwiec 2nd, 2015 Dr Modne Zdrowie

Alkoholizm – problem społeczny XXI wieku

wine-swirl-1337577-mPolska jest krajem, który cały czas boryka się z problemem alkoholowy. Polski rząd wprowadza coraz większy podatek akcyzowy, aby zmniejszyć liczbę alkoholików. Jednak te starania idą na marne. Jeżeli osoba chora na ten nałóg będzie chciała kupić napój procentowy to z pewnością znajdzie na to pieniądze.

Alkoholik w rodzinie

Jednak najbardziej poszkodowaną osobą w wyniku alkoholizmu nie jest sam nałogowiec, a najbliższa rodzina, która jest skazana na życie z nim pod jednym dachem. Najczęściej chory nie chodzi do pracy, a głód alkoholowy sprawia, że musi znaleźć pieniądze, aby zaspokoić pragnienie. Skutkiem tego jest okradanie własnej rodziny. Prowadzi to do szeroko rozumianej patologii w rodzinie. Najlepszym wyjściem dla rodziny alkoholika jest ucieczka z własnego domu i zgłoszenie się do ośrodka pomocy społecznej. W ten sposób uzależniony może zrozumie, że stracił już wszystko – rodzinę i pracę. Najważniejszym punktem, który może doprowadzić do poprawy sytuacji jest uświadomienie sobie, że alkohol niszczy całe życie. Mając taką świadomość, warto zgłosić się do placówki, która walczy z alkoholizmem i poddać się leczeniu.

Leczenie nałogów

Centrum uzależnień oferuje kompleksowe usługi. Zabieg wszczepiania wszywki alkoholowej obecnie jest najpopularniejszym sposobem na walkę z alkoholizmem. Taką opinię mają eksperci medycyny. Oprócz specjalistów w takich słowach wypowiadają się osoby, które zastosowały takiego typu leczenie. Kilka rzeczy na temat charakterystyki wszywek alkoholowych esperal. Jest to lekarstwo bezpieczne, które spowalnia rozkład alkoholu. Po zażyciu tego lekarstwa, pacjent wie, że nie może pić alkoholu, gdyż skutki tego będą 10x bardziej bolesne niż normalnie. Esperal nie pozbawi oczywiście nas życia, jednak spowolni pracę metabolizmu, a tak zwany „kac” będzie o wiele bardziej uciążliwy. Pacjenci, którzy zażyli esperal nie chcą pić dalej alkoholu z tego powodu. To świetna detoksykacja od alkoholu. Sprawia, że cały czas jesteśmy trzeźwi i powoli wracamy do normalnego funkcjonowania. Firmy oferujące tego typu usługi wyróżniają się kompleksowością i profesjonalnym podejściem do klienta. W ofertach zazwyczaj można zauważyć takie cechy jak dyskretność, anonimowość, opiekę psychologa, a także dojazd do chorego i wykonanie zabiegu w mieszkaniu pacjenta. Takie dodatkowe usługi sprawiają, że pacjent ma świetne warunki, aby wygrać z nałogiem. Oprócz wszywek warto także skorzystać ze spotkań Anonimowych Alkoholików. Jednak jest to raczej dodatkowe leczenie, które można stosować wraz z lekarstwem esperal. Spotkania pomagają w otwarciu się na świat. Można tam wyrazić siebie, opowiedzieć o problemach, a także o tym jak długo wytrwaliśmy w trzeźwości. Pamiętajmy, że alkohol to nie jest nałóg, z którego można wyjść z dnia na dzień. Potrzeba wielu starań, aby powrócić do życia pełnego radości i miłości.

Definicje pobrane z serwisu: Detoks Poznań

Kategoria Choroby, Porady medyczne Tagi: , , , ,