Problemy z tłustą cerę – rozwiąż je u dermatologa

Zdrowa skóra to podstawa Twojego sukcesu

 Jeśli masz tłustą cerę wiesz, że Twoimi największymi problemami skórnymi są:

  • 1. Twoja skóra staje się błyszcząca i zwyczajnie wygląda na tłustą
  • 2. Często jest ciężka i tłusta w dotyku dla skóry, nawet tuż po kąpiel
  • 3. Twoje pory mogą wyglądać na duże, zatkane i tłuste;
  • 4. Trudno znaleźć odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry, ponieważ większość produktów czyni skórę jeszcze bardziej oleistą.

 

Łatwo jest utrzymać w czystości pory oraz skórę aby wyglądać świetnie przez cały dzień! Oto kilka rzeczy do rozważenia:

  • Warto jest znaleźć produkty, które używane mogą być dwa razy dziennie.
  • Ważne jest, aby wybrać produkty, które głęboko oczyszczą tłustą skórę, usuną tyle ropy, jak to możliwe, bez nadmiernego wysuszenia.
  • Musisz znaleźć produkty, które odpowiednio potraktują Twoje problemy skórne (na przykład trądzik, przebarwienia, plamy starcze, zmarszczki, trądzik różowaty i łupież twarzy)
  • Nie bój się korzystać z różnych produktów oleistych na różnych miejscach ciała, niż używaj ich jednak na suchych obszarach skóry. Pomoże Ci to dokładniej zrównoważyć cerę tak, aby wyglądała świetnie.
  • Pamiętaj, że czoło jest bardziej oleiste niż boki twarzy. Twoje piersi i skóra pleców jest również bardziej oleista niż skóra na innych częściach ciała.

Możesz potrzebować silniejszych środków czyszczących i składników oczyszczających na swoim ciele, w miejscach bardziej oleistych. Konieczne może być również nakładanie tam nieco lżejszych produktów.Znalezienie równowagi jest nie lada wyczynem. Oto, jak można pomóc Twojej tłustej skórze:

Codzienna pielęgnacja dla skóry tłustej

Istnieją cztery główne kroki do każdej pełnej rutynowej pielęgnacji skóry tłustej. Te cztery kroki są wykonywane rano i ponownie w nocy.
Krok 1: Oczyszczanie
                    Krok 2: Leczenie
                    Krok 3: Nawilżanie
                    Krok 4: Ochrona

Oleista skóra musi być traktowana z dodatkowym etapem oczyszczania jej tonikiem. To pomaga usunąć jeszcze więcej oleju ze skóry. Wybierz tonik do usuwania oleju w oparciu o potrzeby i wrażliwość Twojej skóry:
Używaj produktów, które pomagają odblokować się porom lub leczą problemy skórne. Toniki dla skóry zaczną czyszczenie porów, pomogą w najczęstszych problemach skórnych, które towarzyszą tłustej skórze (trądzik i nierówny pigment skóry). Można nałożyć dodatkowe produkty przykrywające poprzednio nałożone specyfiki.

Odpowiednia ochrona tłustej skóry – co należy zrobić?

Tłusta skóra może produkować wystarczająco dużo oleju na twarzy i nie wymaga balsamu.
Ochrona przed słońcem jest najważniejszym krokiem anti-agingu podczas pielęgnacji skóry. Pomaga to zapobiec zmarszczkom i nieregularnemu pigmentowi skóry, nie wspominając o raki skóry. Znalezienie właściwej ochrony przeciwsłonecznej, która nie jest ciężka dla skóry, jest kluczem dla cery tłustej. Odwiedź stronę http://klinikakosmedica.pl by poznać więcej detali.

Marzec 4th, 2018