Kategoria: Sprzęt medyczny

okulista foropter
Maj 9th, 2018 Dr Modne Zdrowie

 

Aby badanie wzroku mogło być przeprowadzone w odpowiednich warunkach i by zakończyło się właściwą diagnozą konieczne jest zastosowanie przez okulistę odpowiedniego sprzętu. Dzięki wykorzystaniu foroptera czy rzutnika optotypów pacjent podczas wizyty będzie czuł się znacznie bardziej komfortowo, a określenie wady wzroku nie będzie problematyczne. Zastosowanie odpowiednich, wysokiej jakości sprzętów sprawi, że gabinet będzie prezentował się znacznie profesjonalniej i dodatkowo będzie bardziej funkcjonalny.

 

Unit okulistyczny – podstawowy element każdego gabinetu

Unity okulistyczne stanowią kompleksowe stanowiska przeznaczone do diagnostyki pacjenta w gabinecie okulistycznym. Składają się zazwyczaj z wygodnego fotela, do którego dodatkowo mogą zostać przystosowane poszczególne elementy ułatwiające przeprowadzenie badania. Fotel ma możliwość określonego zakresu obrotu, ponadto bardzo często może być rozkładany elektrycznie. Jest on również możliwy do regulacji pod względem wysokości w zależności od potrzeb zachodzących podczas indywidualnych wizyt. Do fotela dołączony jest specjalistyczny blat, który może być wzbogacony w poręczną szufladę na akcesoria, uchwyt pod oftalmoskop, skiaskop czy rzutnik. Niekiedy do unitu dołączane jest ramię foroptera. Unity okulistyczne wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na intensywną eksploatację i z powodzeniem mogą służyć nawet przez wiele lat zachowując estetyczny wygląd. Możliwy jest zakup różnorodnych unitów okulistycznych, które różnią się rozmiarami czy dodatkowymi opcjami, które mogą być dobrane pod kątem potrzeb danego okulisty. Dzięki swojej ergonomii oraz estetycznemu wyglądowi doskonale wpasują się we wnętrza wszelkich gabinetów okulistycznych,

 

 

Foropter – ważne urządzenie diagnostyczne

okulistaForopter jest urządzeniem powszechnie stosowanym w okulistyce i optometrii, dzięki któremu możliwe jest dokładne określenie wady wzroku. Dzięki maszynie okulista jest w stanie określić korekcję potrzebną w przypadku wystąpienia krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu. Foropter może być zarówno manualny jak i elektroniczny. Foropter składa się z zestawu soczewek sferycznych zarówno ujemnych jak i dodatnich, które są stosowane przy krótko- i dalekowzroczności. Znajdują się w nim również soczewki cylindryczne niezbędne w przypadku astygmatyzmu. Ponadto w foropterze stosuje się także cylinder skrzyżowany Jacksona, którego używa się aby uściślić moc i doprecyzować oś cylindra.

Badania przy wykorzystaniu foropteru polegają na spoglądaniu pacjenta przez ustawiane szkła na wyświetlane przez okulistę optotypy. Odpowiadając na pytania i określając kiedy ostrość widzenia jest najlepsza, specjalista jest w stanie do potrzeb danej osoby dobrać odpowiednie szkła lub soczewki. Niezależnie czy podczas wizyty zostanie wykorzystana wersja manualna czy elektroniczna badanie jest miarodajne i dzięki niemu określenie wady wzroku jest trafne i dokładne. Jest to podstawowe urządzenie wykorzystywane powszechnie przez okulistów na całym świecie.

 

Rzutnik optotypów jako alternatywa dla podświetlanych tablic

Rzutnik optotypów jest narzędziem, dzięki któremu łatwiej jest określić wadę wzroku podczas badania np. foropterem. Wyświetla on na płaszczyźnie symbole lub tekst, który następnie jest wykorzystywany podczas oceny ostrości wzroku pacjenta. Bardzo wielu specjalistów wykorzystuje w tym celu standardowe podświetlane tablice, jednak ich główną wadą jest zajmowanie sporej ilości miejsca oraz konieczność ich montażu. Dzięki zastosowaniu w rzutnikach diod LED nie ma również potrzeby kłopotliwego wymieniania żarówek. Zaletą jest także duży kontrast i ostrość obrazu oraz możliwość regulacji jasności w zależności od warunków panujących w danym gabinecie. Rzutnik jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem, które obecnie jest znacznie częściej wykorzystywane przez wielu okulistów ceniących sobie wygodę i nowoczesność.


Te i inne sprzęty okulistyczne do nabycia na stronie: http://www.autorefraktometr.eu/

Kategoria Sprzęt medyczny Tagi: , ,

wózek inwalidzki
Październik 2nd, 2017 Dr Modne Zdrowie

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego jest od niedawna popularną ofertą niejednego szpitala oraz sklepów ze sprzętem tego rodzaju. Sprzęt do rehabilitacji jest dość kosztowny i niekiedy trudno dostępny, dlatego możliwość wypożyczenia go na określony czas, jest dla wielu ogromną pomocą. Istnieją firmy, które oferują wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego na miesiąc lub na określoną ilość dni. Read more of this article »

Kategoria Sprzęt medyczny Tagi: , ,

Lipiec 10th, 2017 Dr Modne Zdrowie

Być może to bolączka współczesności, że tak na wszystko nie mamy czasu, że bardzo mocno staramy się go zatrzymać. Popularność różnego typu zabiegów modelujących ciało jest coraz większa, a co za ty idzie technologia również przyspiesza. W pogoni za pięknym ciałem, idealną sylwetką i zdrową jędrną skórą udajemy się do profesjonalistów, bo mamy przeświadczenie, że zabiegi, jakie możemy wykonać w domu, są niewystarczające. Dzięki nowoczesnym aparatom, niemalże cudownym kosmetykom i najnowszej technologii uzyskujemy jędrną skórę, piękną sylwetkę, a co najważniejsze doskonałe samopoczucie.

Read more of this article »

Kategoria Sprzęt medyczny

Wózek inwalidzki - sprzęt medyczny
Wrzesień 28th, 2015 Dr Modne Zdrowie

Kupić czy wynająć?

Niestety, ale jeśli rozejrzymy się wokół siebie to natychmiast dostrzeżemy, że mnóstwo osób boryka się z mniej lub bardziej poważnymi dolegliwościami na tle zdrowotnym. Problemy pojawiają się zarówno z kondycją fizyczną, jak i psychiczną człowieka, choć oczywiście najczęściej mamy do czynienia z tą pierwszą. Pomimo tego, że współczesna medycyna rozwijała się nieprzerwanie do kilkudziesięciu lat, wciąż wiele chorób jest nierozpoznanych, a te, które pozornie są doskonale znane, nadal nie potrafią być skutecznie eliminowane. Niestety, ale cały świat musi pogodzić się z niewiarygodną złożonością ludzkiego organizmu, co utrudnia opracowywanie metod leczenia poszczególnych jednostek chorobowych. Jest to szczególnie problematyczne, gdy mamy do czynienia z czynnikami genetycznymi, na które absolutnie nikt z nas nie ma wpływu.

Sprzęt medyczny - kule podłokciowe

Specjalistyczny sprzęt z dowozem do domu

Często jest tak, że specjalistom pozostaje tylko i wyłącznie wdrażanie leczenia objawowego. To znaczy, że lekarze starają się w jak największym stopniu ulżyć pacjentowi, nie lecząc właściwych przyczyn choroby. Stosuje się wtedy najczęściej szeroki wachlarz leków przeciwbólowych. Niezbędny wtedy jest również urozmaicony sprzęt medyczny, który pozwala na wykonywanie niektórych czynności pacjentowi, a ponadto ułatwia opiekowanie się nim osobom, które się tym zajmują. Sprzęt medyczny to przede wszystkim wózki inwalidzkie, kule czy wkładki do butów, ale również takie rzeczy jak kosmetyki pielęgnacyjne dla pacjentów obłożnie chorych czy rękawice wykorzystywane przez personel medyczny.

Metoda na rehabilitację pacjenta

Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, jak skomplikowane są niektóre metody leczenia pacjentów. Bierze w nich udział nie tylko liczny personel, ale również specjalistyczny sprzęt medyczny. Warto postawić na doświadczenie firmy oferującej sprzęt oraz na szeroką ofertę – mówi nam pracownik http://www.helpmedi.pl. Na współczesnym rynku możemy znaleźć nieliczne przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji tych specyficznych wyrobów. Mamy szczęście, że znaleźli się ludzie, którzy chcieli projektować, a następnie produkować tego rodzaju sprzęt. Dzięki temu, życie pacjentów na całym świecie jest znacznie prostsze. Jest w nim więcej komfortu, funkcjonalności, a więc również satysfakcji, a nawet radości z życia. Wystarczy skorzystać z Internetu, aby przekonać się o tym, jak wiele jest różnego rodzaju rozwiązań w tym zakresie. Nie lada wyzwaniem jest wymienienie choćby połowy tego typu asortymentu.

Kategoria Sprzęt medyczny Tagi: , , , , , ,