Kategoria: Stomatologia

dezynfekcja narzędzi stomatologicznych
Październik 2nd, 2017 Dr Modne Zdrowie

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Od małego jesteśmy uczeni mycia zębów po każdym posiłku przez minimum 2 minuty. Używamy nici dentystycznych, płynów do płukania i innych preparatów do dbania o nasze zęby. Jednak co około pół roku powinniśmy odwiedzić dentystę w celu skontrolowania stanu naszego uzębienia. Warto udać się do sprawdzonych specjalistów, aby nie tylko naprawić to co jest, ale też nie zostać zarażonym drobnoustrojami po poprzednim pacjencie. Podstawą dobrego gabinet stomatologicznego jest poprawna dezynfekcja narzędzi.

Jak powinna wyglądać prawidłowa dezynfekcja?

Dezynfekcja wchodzi w skład całego procesu dekontaminacji, który prowadzi do zniszczenia bądź unieszkodliwienia drobnoustrojów występujących na narzędziach stomatologicznych. Wcześniejszym etapem jest sanityzacja. Jest to proces usunięcia z narzędzi większych zanieczyszczeń jak np. resztki krwi, tkanek lub śliny. Na tym etapie usuwamy wszystkie elementy widoczne gołym okiem. Następnie przechodzimy do sterylizacji, czyli wyeliminowania bakterii i grzybów chorobotwórczych oraz wszystkich elementów, które mogą umożliwić ich dalsze rozmnażanie. Dopiero po tych czynnościach przechodzimy do właściwej dezynfekcji. Możemy podzielić ją na trzy rodzaje: termiczną, chemiczną oraz chemiczno – termiczną. Pierwsza z nich polega na wykorzystaniu wody o temperaturze 93 stopni Celsjusza lub pary wodnej o temperaturze 105 – 110 stopni Celsjusza oraz nadciśnieniu 0,5 atmosfery. Dezynfekcja chemiczna wykorzystuje różne preparaty do usunięcia drobnoustrojów. Ich wybór zależy od spodziewanego rodzaju skażenia, toksyczności środka oraz typu materiału, który chcemy zdezynfekować. Do środków dezynfekujących zaliczamy m.in. alkohole, fenole, aldehydy oraz halogeny. Połączenie obu metod dezynfekcji pozwala na użycie preparatów o niższych stężeniach i temperatury około 60 stopni.

Co trzeba wiedzieć o prawidłowej dezynfekcji

skuteczna dezynfekcja narzędzi stomatologicznych

Jednak same procesy to nie wszystko, oprócz nich istnieje szereg przepisów, których należy przestrzegać, aby uniknąć zakażeń. Wszystkie zabrudzenia należy sprzątać na bieżąco, tak aby nie dopuścić do ich zaschnięcia na narzędziach. Dezynfekcję przeprowadzamy w specjalnych naczyniach wyprodukowanych z plastiku, posiadających pokrywkę oraz cedzak. Wszystkie roztwory preparatów chemicznych powinny być wymieniane codzienne, a dezynfekowane w nich narzędzia całkowicie zanurzone w płynie. Przy wszystkich czynnościach należy mieć zabezpieczone ciało, ubrane rękawiczki, okulary ochronne, fartuch i maskę na twarz. Nie można również ulec pokusie szybszej sterylizacji narzędzi w preparacie o wyższym stężeniu. Należy przestrzegać procedur przedstawionych przez producenta i dezynfekować narzędzia przez ściśle określony czas w odpowiednim roztworze. Nie tylko narzędzia muszą być odpowiednio zabezpieczone. Cały gabinet: podłogi, ściany oraz meble powinny być dezynfekowane raz dziennie po zakończeniu pracy. Natomiast unity, aparaty, uchwyty i przyciski każdorazowo przy nowym pacjencie. Osobny dział to dezynfekcja narzędzi obrotowych takich jak wiertła, frezy kostne czy narzędzia ścierne oraz polerujące. One mogą być poddawane usunięciu bakterii również w myjce ultradźwiękowej.

Jak widać czynności potrzebnych do zachowania naszego bezpieczeństwa w gabinecie stomatologicznym jest wiele. Doceńmy zatem prace asystentów stomatologicznych, którzy muszą dbać o to, aby żaden zarazek nie przetrwał na używanych narzędziach. To oni są najbardziej narażeni na zakażenie nawet niewielką ilością materiału, a mają z nim styczność przez cały czas swojej pracy. Część z nich jest jednorazowa, co znacznie ułatwia pracę, ale tez daje nam stuprocentową pewność, że nie zarazimy się żadną chorobom. Poprawna dezynfekcja jest bardzo ważna, gdyż pozostawienie nawet wegetatywnych form drobnoustrojów na różnych powierzchniach w gabinecie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia lub w skrajnych przypadkach nawet do śmierci pacjenta.

 

Kategoria Stomatologia Tagi:

Sierpień 24th, 2017 Dr Modne Zdrowie

1. Stan naszych zębów

To, jak często będziemy odwiedzać naszego dentystę w ramach rutynowego sprawdzenia, czy z naszymi zębami jest wszystko w porządku, zależy od stanu naszych zębów. Jeśli są one silne i mocne, niepodatne na uszkodzenia czy powstawanie próchnicy, możemy odwiedzać dentystę raz na pół roku. Osoby mające dość często problemy z zębami, są zobowiązane do odwiedzania stomatologa co 3-4 miesiące. Jest to optymalna odległość czasu. Jednak, stan naszej jamy ustnej nie jest jedynym kryterium, jakie powinniśmy brać pod uwagę, ustalając częstotliwość odwiedzania stomatologa. Warto jest jeszcze dodać, że o częstotliwości takich wizyt decyduje również sam dentysta.

2. Stopień wyleczenia zębów

Nie można jednak pominąć typu zastosowanego leczenia stomatologicznego oraz ewentualnych ubytków, z jakimi się jeszcze zmagamy. Warto dodać również, że wszelkie elementy takie jak próchnica zębów czy kamień, uszkodzenia, ukruszenia, ubytki, ruszające się zęby lub krwawiące dziąsła, to również kryterium, które brane jest pod uwagę gdy w grę wchodzi ustalanie częstotliwości wizyt. Dentyści na sama mym początku leczenia przeprowadzają szczegółowy wywiad dotyczący stanu naszych zębów. Dodatkowo, każdy dentysta określa ilość zębów, które koniecznie wymagają szybkiego leczenia. Stomatolog podaje również sposób leczenia i najczęściej ustala jego terminy.

Gabinet stomatologiczny

3. Typ diety i rodzaj pokarmów, jakie spożywamy i jak często

Istotne jest również, jak wygląda nasza dieta. Jak wiadomo, każdy dentysta poleca spożywanie jak najmniejszej ilości słodkich pokarmów. Wszelkie słodycze, czekolada, słodkie napoje lub gumy do żucia, mogą powodować uszkodzenia i ubytki w naszych zębach. Ważne jest to, byśmy dbali o naszą dietę. Według dentystów i dietetyków, konieczne jest ograniczenie słodkości do absolutnego minimum. Jak każdy z nas wie – niezwykle ciężkie jest przestrzeganie tych zasad. Im więcej słodkości jest w naszej diecie, częstotliwość wizyt może być większa przez powstawanie próchnicy, bólu zębów lub uszkodzeń zębów na skutek złej diety.

4. Stosowanie używek

Trzeba również wspomnieć o tym, że wizyty kontrolne zależą od tego, czy w naszym życiu miały lub mają miejsce stosowanie używek różnego rodzaju. Za najbardziej niebezpieczny typ używek uchodzą oczywiście papierosy. Paląc nałogowo, przyczyniamy się do narastania problemów z zębami, przez co musimy o wiele częściej odwiedzać gabinet dentystyczny. Warto również wspomnieć o kawie, która nie jest bezpieczna przede wszystkim dla koloru zębów. Inną używką jest oczywiście alkohol, którego nadmierne spożywanie niezwykle szkodzi zębom i całemu organizmowi, nie wspominając o narkotykach, których branie skutkuje najczęściej utratą większości zębów. Uzależnieni od narkotyków bowiem bardziej dbają o kolejną działkę niż o wizytę u dentysty. W przypadku braniu narkotyków, wnętrze jamy ustnej zostaje pozbawione znacznej części śliny, co powoduje nieprawidłowe nawodnienie jamy ustnej. Następuje więc brak odporności na kwasy, wobec czego zęby psuj się w zastraszającym tempie.

Używki jak widać stanowią najbardziej niebezpieczne kryterium. W takim przypadku wizyty kontrolne nie odbywają się. W przypadku gdy uzależniony decyduje się zerwać na zawsze z nałogiem i w końcu wybrać się do stomatologa, jego stan jest dość często opłakany. Do wymiany mogą być wszystkie zęby. Dzisiejsza medycyna i stomatologia jest sobie w stanie poradzić z takim problemem, jednak istotne jest, że wtedy wizyty odbywać się muszą raz na tydzień lub dwa.


Poszukujesz zaufanego dentysty? Polecamy: http://centrumdentex.pl.

Kategoria Stomatologia Tagi:

dentysta - stomatolog
Czerwiec 22nd, 2017 Dr Modne Zdrowie

Dentysta jest wszystkim nam znanym lekarzem. Stomatolodzy posiadają swoje gabinety praktycznie we wszystkich, najmniejszych nawet miastach czy wsiach. Jego zawód jest nam wszystkim znany od wielu lat. Obecnie, możemy liczyć na ulepszane metody leczenia pacjentów. Funkcje, jakie posiada dentysta, to przede wszystkim leczenie chorych zębów, uzupełnianie ubytków, wyrywanie martwych zębów oraz przeprowadzania zabiegów innego rodzaju. Wizyty u stomatologa stanowią dość częste w dzisiejszych czasach, ze względu na panujący nawyk złego odżywiania się na całym świecie. Bardzo ważny jest zawód, jaki wykonuje dentysta. Zęby bowiem, które zostają zniszczone, nie zawsze da się odratować, dlatego też nie należy lekceważyć niepożądanych objawów.

Nowoczesne metody leczenia

Obecnie, możemy liczyć na różnego rodzaju metody leczenia, które stosowane są w większości placówek. Nowoczesne metody leczenia zwykle polegają na tym, że pacjent nie odczuwa aż tak wielkiego bólu, zabieg wykonywany jest o wiele szybciej, a jego efekty pozostają z nami na dłużej i są bardziej widoczne. Dodatkowo, metody te dostępne są w każdej placówce. Leczenie zębów jest wciąż dopracowywaną dziedziną medycyny, a wszelkie sposoby na wyleczenie pacjenta stanowią priorytetowe punkty wszystkich spotkań.

Regularne uczęszczanie na wizyty

dentystka Chroni nas to przed różnymi chorobami zębów. Wiadome jest, że co najmniej dwa razy na rok powinniśmy chodzić do dentysty, by dowiadywać się, czy z naszymi zębami jest wszystko w porządku. Regularne uczęszczanie na wizyty pomoże nam utrzymać nam odpowiedni stan jamy ustnej. Warto wspomnieć, że takie wizyty kontrolne, powinny być odbywane w gabinecie tego samego specjalisty. Nie należy bowiem zmieniać dentystów co parę miesięcy – każdy jest inny i ma zupełnie inny sposób leczenia. Wizyty u dentysty są niezwykle ważne, zwłaszcza, jeżeli niedawno rozpoczęliśmy regularne leczenie wszystkich zębów. Wizyty takie zapewnia nam szybki powrót do zdrowia.

Jak wybrać najlepszego specjalistę?

Wybór dobrego dentysty jest dość wymagającym zadaniem. W dzisiejszych czasach wiele osób wciąż wybiera różnych dentystów. Warto jednak trzymać się jednej przychodni, w tym i stomatologicznej. Gwarantuje nam to odpowiednie przebywanie wszystkich zabiegów, dobry kontakt z personelem przychodni, znajomość cen, usług oraz sposobów, w jaki wykonywane są wszystkie zabiegi. Każdy z nas ma ‘ulubionego’ dentystę, do którego chodzi cały czas na zabiegi oraz na wszelkie wizyty kontrolne. Terminem najlepszego specjalisty, można określić naprawdę wielu dentystów. Dziś, mamy okazję spotkać ich w każdej przychodni. Jest to ściśle związane z unowocześnieniem lecznictwa. Dodatkowo, ze względu na rosnącą ilość dentystów, każdy z nich stara się jak najlepiej wykonywać wszelkie rodzaje zabiegów, by zatrzymać w swojej przychodni odpowiednio wysoką liczbę klientów.


Dentystka Pogorzelska zaprasza do korzystania z zabiegów stomatologicznych wykonywanych w gabinecie w Warszawie.

Kategoria Stomatologia Tagi: , , , ,

stomatolog
Marzec 29th, 2017 Dr Modne Zdrowie

Dentysta jest wszystkim znanym lekarzem, który zajmuje się chorymi zębami. Przede wszystkim, dentysta ma za zadanie wyleczyć nasze chore zęby. W dzisiejszych czasach możemy korzystać z prywatnej lub publicznej opieki medycznej. Dzięki obecności wielu stomatologów i gabinetów dentystycznych mamy szansę na stałe wyleczyć wszystkie nasze schorzenia i ubytki. Dentyści przyjmują praktycznie w każdym mieście, dlatego dostanie się do gabinetu dentystycznego nie powinno stanowić problemu. Ważne jest dbanie o nasze zęby, dlatego też nie powinniśmy ignorować bólu czy powstającej próchnicy czy innych problemów. Dentyści są specjalistami od leczenia zębów i rozpoznawania wszelkich nieprawidłowości. Warto więc wybrać się do niego w przypadku jakichkolwiek ubytków czy jakichkolwiek problemów, jakie zauważymy.

Dlaczego należy regularnie uczęszczać do dentysty?

Jest to dziedzina medycyny, której nie można ignorować. Zęby są dość delikatne w swojej budowie i niszczy je przede wszystkim nieprawidłowe odżywianie się, palenie papierosów czy picie kawy. Przy niezdrowych nawykach możemy nabawić się kamienia, próchnicy itp. W przypadku powstawania nieprzyjemnych następstw różnych złych nawyków koniecznie trzeba udać się do stomatologa. Dentysta jest osobą, która przede wszystkim zaleci nam właściwe i skuteczne dbanie o nasze zęby. Dodatkowo, wszelkie ubytki czy choroby zębów zostaną wyleczone przez dentystę. Regularne chodzenie na wizyty do dentysty pomoże nam zauważyć ewentualne negatywne zmiany oraz zniwelować je. Ponadto, jeżeli wszystkie nasze zęby zostaną wyleczone, warto nadal uczęszczać na wizyty u dentysty w celu kontrolowania stanu naszych zębów.

Aparat na zęby i inne wymagania

Wiele osób obejmowana jest specjalistycznym leczeniem – jest to często konieczne z różnych względów. Najczęstszym powodem takiej opieki jest nieprawidłowe uzębienie. Dlatego tak wielu ludzi musi nosić korygujący aparat na zęby. Aparaty na zęby są dość popularne, więc są one dostępne pod wieloma postaciami. Często także możemy mieć do czynienia z różnymi, nietypowymi przypadkami, które wymagają wizyty u ortodonty. Stomatolog jest bardzo odpowiedzialnym i wymagającym zawodem. Dlatego też nierzadko trzeba długo czekać na wizytę. Wiele jest jednak sytuacji, które wymagają natychmiastowego leczenia. W takich przypadkach często konieczne jest udanie się na prywatną wizytę.

dentystkaJak znaleźć naprawdę dobrego specjalistę?

Niekiedy ciężko jest znaleźć stomatologa, którego usługi będą na najwyższym poziomie, a ich cena nie będzie zbyt wysoka. Często bowiem musimy poddać się różnego rodzaju zabiegom dentystycznym. Np., wyrywanie zęba, usuwanie próchnicy czy kamienia nazębnego często są wykonywane odpłatnie. Jest to bowiem powiązane z użyciem niektórych substancji lub narzędzi. Znalezienie dobrego stomatologa jednak nie musi być zawsze trudne. Wystarczy jedynie wyszukać w Internecie dentystów, którzy przyjmują w naszym mieście. Dzięki temu zyskamy możliwość zapoznania się z opiniami pozostawionymi przez innych pacjentów.


Bogatą ofertę usług stomatologicznych oferuje dentystka Eliza Pogorzelska.

Kategoria Stomatologia Tagi: , , , ,

Krwawiące dziąsła
Luty 8th, 2017 Dr Modne Zdrowie

Aby atrakcyjnie wyglądać, zazwyczaj staramy się dbać o każdy szczegół. Jednym z nich jest piękny i olśniewający uśmiech. Jednak żeby mieć zdrowe i ładne zęby, nie wystarczy zwykła pasta. Read more of this article »

Kategoria Stomatologia Tagi: ,

Ortodoncja
Lipiec 29th, 2016 Dr Modne Zdrowie

Współczesna nauka na wielu płaszczyznach jest bardzo rozwinięta w kontekście etyki ale chyba najbardziej da się zauważyć tę tendencję w obszarze nauk medycznych, które przecież z zasady swojej mają się opierać na moralności czy też jak kto woli powiedzieć są zbudowane na fundamencie etycznym. Read more of this article »

Kategoria Stomatologia Tagi: ,

Luty 9th, 2016 Dr Modne Zdrowie

Mimo zmieniające się rzeczywistości i rozwoju medycyny Polacy wciąż mają opory przed chodzeniem do dentysty. Obawiają się bólu i tzw. „borowania”, dlatego wolą chodzić z zepsutym zębem czy krzywym uzębieniem niż umówić się na wizytę u lekarza stomatologa.

Czy wciąż jest się czego bać?

To pytanie stawiamy sobie za każdym razem gdy boli nas ząb. Rozum podpowiada by umówić się do dentysty, ale strach paraliżuje. Warto jednak pójść za radą rozumu i umówić się na wizytę do stomatologa. Chodzi o to by przekonać się, że obecnie dentysta nie jest już postrachem, nie takim jakim był kiedyś. W dobie nowoczesnego sprzętu i silnych znieczuleń nie ma czego się obawiać.

Jakie zabiegi?

Wybór zabiegów dentystycznych jest bardzo duży. Obecnie do dentysty nie chodzi się tylko po to by wyrwać zęba, ale również w momencie gdy chcemy je wybielić, zalakować, wstawić licówki… Wybór zabiegów jest bardzo szeroki. Czego możemy się po nich spodziewać?

Leczenie kanałowe

Leczenie tego typu jest nowoczesnym zabiegiem kierowanym do osób, które borykają się z nieodwracalnymi zapaleniami miazgi zęba. Metoda leczenia kanałowego polega na usunięciu miazgi zębowej z komory i kanałów zęba by następnie ją zdezynfekować i uzupełnić. Takie leczenie – wbrew obiegowej opinii – nie jest bolesne, ponieważ całe jest wykonywane pod znieczuleniem. Warto nie oszczędzać na tym zabiegu – nowoczesne gabinety, w których pracują doświadczeni stomatolodzy na pewno nie zepsują nam zęba.

dentysa WrocławUsuwanie kamienia nazębnego

Na zębach w trakcie całego życia gromadzi się kamień, który jest zmineralizowaną płytką nazębną. Pojawia się na zębach po kilkunastu godzinach od ostatniego ich umycia i powstaje na skutek zbierania się resztek pożywienia, śliny i innych. Skaling (usuwanie kamienia) odbywa się obecnie różnymi metodami i jest całkowicie bezbolesne. Należy pamiętać, że gromadzenie się kamienia się procesem naturalnym i nie można nic na niego poradzić – usunąć kamień może jedynie stomatolog. Metody usuwania:

  • metoda konwencjonalna – usuwanie kamienia za pomocą ręcznego skalera,
  • metoda mechaniczna – usuwanie wiertłami typu frezowego,
  • metoda ultradźwiękowa – usuwanie za pomocą skalera ultradźwiękowego,
  • metoda dźwiękowa – usuwanie za pomocą fal dźwiękowych,
  • metoda laserowa – usuwanie za pomocą lasera,
  • metoda chemiczna – zmięczenie kamienia za pomocą płukanki.

A na sam koniec: piaskowanie, czyli usuwanie drobin kamienia powstałych po skalingu.

Te dwa zabiegi są jednymi z popularniejszych i powszechniej stosowanych. Aby uniknąć sytuacji w której potrzebne jest leczenie zębów w inwazyjny sposób warto chodzić na regularne przeglądy stomatologiczne raz do roku. Dzięki nim będziemy przez długie lata cieszyć się zdrowymi i lśniącymi zębami. Zapraszamy do dobrych gabinetów stomatologicznych, np. http://www.dentalium.wroclaw.pl/dentalium-st/

Kategoria Stomatologia Tagi: ,

Luty 8th, 2016 Dr Modne Zdrowie

Uśmiech jest naszą najważniejszą wizytówką, dodając nam atrakcyjności w każdej sytuacji. Nic dziwnego, że osoby nieusatysfakcjonowane aktualnym stanem swojego uzębienia decydują się na profesjonalne usługi dentystyczne, stawiając się na założenie implantów lub na wyjmowaną protezę. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach tego typu usługi są dość powszechne i nie wiążą się ze znacznymi wydatkami. Stomatologia estetyczna to najlepsze rozwiązanie dla osób, które marzą o śnieżnobiałym uśmiechu.

Implanty jak zęby

W gabinetach stomatologicznych można zdecydować się na implanty dentystyczne w najróżniejszych wariantach. Dzięki temu każdy pacjent ma szansę wybrać dla siebie odpowiednie wypełnienie, kierując się między innymi możliwościami finansowymi. Oczywiście ważny jest aktualny stan jego uzębienia. Nie zawsze dentysta jest w stanie założyć wybrany wariant implantów, jeśli na przykład aktualny stan jamy ustnej wymaga natychmiastowego leczenia. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji dokładnie skonsultować się ze stomatologiem, który podpowie, jakie rozwiązanie okaże się najlepsze w naszym przypadku. Jednocześnie należy zaznaczyć, że pacjent może zasugerować dentyście, czego oczekuje po założonym wypełnieniu. Niektórzy stawiają przede wszystkim na komfort, a inni kierują się głównie niską ceną. W zależności od tego typu założeń, stomatolog może zaproponować konkretne modele implantów. Wystarczy zapisać się na wizytę, aby przekonać się, na jakie usługi powinniśmy się skusić.

implantyW wielu gabinetach dentystycznych pacjenci mogą opłacić implanty w systemie ratalnym. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują wystarczającą ilością gotówki, a zależy im na szybkim wypełnieniu ubytków. Oczywiście w przypadku założenia pojedynczego implantu ceny nie powinny okazać się aż tak wysokie. Wszystko zależy również od rodzaju wypełnienia. Największą popularnością cieszą się implanty porcelanowe, które jednocześnie cechują się estetyką na najwyższym poziomie. Warto zaznaczyć, że dentysta zawsze stara się założyć sztuczne uzębienie w taki sposób, aby idealnie komponowało się ze stałymi zębami. Dzięki temu uśmiech prezentuje się naprawdę bardzo atrakcyjnie, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Jeśli ktoś nie wie, jakiego efektu może się spodziewać, koniecznie powinien zapoznać się z wyglądem poszczególnych implantów – najlepiej za pośrednictwem sieci. Na stronach internetowych gabinetów dentystycznych można znaleźć wiele fotografii prezentujących wygląd konkretnych rodzajów implantów.

Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie implantów, aby dzięki temu wreszcie pozbyć się kompleksów związanych z nieestetycznym uśmiechem. Tego typu usługi są wykonywane w wielu gabinetach specjalizujących się w stomatologii estetycznej. Szczegółowe adresy można znaleźć w Internecie, jednocześnie zapoznając się z cennikiem usług. Na pewno wiele osób będzie pozytywnie zaskoczonych przystępnością cen, nawet w przypadku kompletnej implantologii jamy ustnej. O dodatkowe szczegóły najlepiej poprosić swojego dentystę.

Kategoria Stomatologia Tagi: , ,

Dentysta Stomatolog
Wrzesień 30th, 2015 Dr Modne Zdrowie

Do stomatologa Polacy chodzą coraz częściej – jak wynika z badań już co drugi Polak chce regularnie badać się minimum raz w roku, to znacznie lepsza statystyka aniżeli kilkanaście lat temu. Część z nas w ogóle nie chodzi na przegląd uzębienia, gdyż sądzimy, że nasze zęby tego nie potrzebują. Popularne myślenie: brak próchnicy = zdrowe zęby nie zawsze jednak musi się sprawdzać. Zęby często mogą zacząć chorować od korzenia, a ten z kolei może zainfekować dziąsła oraz pobliskie miejsca, co przysporzy nam dużego bólu i sporego dyskomfortu. Szczególnie problematyczna wydaje się podchodząca pod zęba ropa, która doskwierając nam daje mnóstwo bólu i wymaga niemal natychmiastowej interwencji stomatologicznej.

Koszt wizyty u stomatologa

Regularne badanie zębów u profesjonalisty to niewielki koszt – jeśli mamy zamiar przeprowadzić leczenie w gabinecie prywatnym. Średni koszt wizyty rozpoczyna się w granicach 50 złotych natomiast kończy się w okolicy 100, uzupełnienie ubytków po wyborowanej próchnicy to cena z kolei bliska 150 złotych. Droższe oczywiście będzie leczenie kanałowe – warto zatem szybciej udać się do lekarza – jeszcze zanim nasza dziura znacząco się powiększa i do korzenia wda się infekcja. Leczenie kanałowe może wymagać nawet 3 wizyt w gabinecie dentystycznym i opiewać się łączną sumę z łatwością przekraczająca 500 złotych. Popularnym zabiegiem dentystycznym jest także wyrywanie zęba – obecnie coraz rzadziej stosowane ze względu na wysoką skuteczność leczenie zachowawczego. Wyrywanie może być bolesne i najczęściej poddawane są temu zabiegi od 5 do 8, przy czym tzw. siódemka oraz ósemka wyrywane są najczęściej – często się szybciej psują ze względu na trudną dostępność ich podczas mycia, a także złe położenie i wciskanie się nieomal w inne zęby.

Stomatologia zęby leczenie

Stomatologia estetyczna

Do zabiegów dentystycznych z pewnością obecnie można zaliczyć cały szereg zabiegów z gatunku stomatologii estetycznej. Wybielanie zębów, wstawianie implantów to tylko podstawowe z nich. Szczególnie popularne jest wybielanie – wiąże się co najmniej z kilkoma wizytami w gabinecie a także sporym kosztem. Tego rodzaju zabiegi naturalnie nie są refundowane i wymagają wyłożenia pieniędzy wprost z kieszeni pacjenta. Wybielanie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, przy czym nie ma jednoznacznej pewności, że tego rodzaju czynność utrzyma się na całe życie, być może proces trzeba będzie powtórzyć. Wstawianie implantów natomiast jest wskazane dla osób, które straciły zęby szczególnie widoczne – zwłaszcza od 1 do 4. Jest to zabieg drogi – koszt jednego implantu wynosić może nawet 3-6 tysięcy złotych, należy zatem liczyć się ze sporym wydatkiem – zajrzyj na stronę gabinetu http://www.cmsanitas.pl/dla-pacjenta/stomatologia_6,12 aby dowiedzieć się wiecej. Plusem implantu jest jego duża wytrzymałość oraz stuprocentowa pewność, że implant przyjmie się i nie będzie stanowił dyskomfortu dla pacjenta podczas szczotkowania, gryzienia i tak dalej. Zapisując się na wizytę u dentysty pamiętajmy o tym, aby poprosić lekarzy o dokładną diagnostykę – często bowiem niektóre problemy może wykryć tylko skanowanie komputerowe.

Kategoria Stomatologia Tagi: , , , ,

Wizyta w gabinecie dentystycznym
Sierpień 24th, 2015 Dr Modne Zdrowie

Wizyta u dentysty to sposób na zapewnienie sobie komfortu

Wpływ dentysty na nasz komfort fizyczny oraz psychiczny jest wyraźny. Jeśli odczuwamy dokuczliwy ból w zębie lub w ich okolicach, natychmiast chcemy udać się na wizytę w gabinecie dentystycznych aby zneutralizować działanie szkodliwym czynników. Zaliczyć możemy do nich przenikającą do końcówek nerwów postępującą próchnicę, rozwijającą się opuchliznę powstałą w wyniku przedostawania się ropy w okolicy zębów czy np. w przypadku naruszenia szkliwa, które przynosi nam ból kiedy dotykamy zęby, pijemy czy jemy.

Zdrowe zęby wymagają regularnej kontroli

Wizyta u stomatologa to podstawa, kiedy chcemy zadbać o zdrowy uśmiech. Celowo nie użyliśmy słowa biały, gdyż ludzie zwykle naturalnie nie posiadają idealnie białych zębów – ich kolor podczas rozwoju dziecka zależy np. od takich czynników jak rutynowa pielęgnacja, spożywanie posiłki, styl życia, uwarunkowania genetyczne itd. Zęby można jednak nieco wybielić – jest to jednak metoda sztuczna i dla wielu niezbyt przyjemna, a przy tym nie jest to tanie. Pełne wybielanie zębów to koszt kilka tysięcy złotych. Wracając do zdrowego uśmiechu – regularne wizyty u dentysty umożliwiają zachowanie zębów w dobrym staniu. Ewentualnie powstała próchnica nie zdąży się jeszcze dobrze rozwinąć, dzięki czemu dentysta ma możliwość szybko ją zaleczyć, a my pozostanie ze zdrowymi zębami.

Zdrowe zęby po wizycie u dentysty

Ile kosztuje podstawowe leczenie próchnicy?

Im dłużej odkładamy jednak wizytę u dentysty, tym wystawiamy się na dłuższe, droższe i mniej przyjemne leczenie. Będziemy musieli prawdopodobnie czyścić oraz wypełnić zainfekowane kanały zębne – jest to obecnie bezbolesne, ale zabieg ten musi odbywać się przy znieczulenie. Ból wywołany dotykaniem nerwów byłby bowiem zbyt duży aby znieść go bez dawki znieczulającej. Obecnie dentyści mają mnóstwo różnorodnych narzędzi służących sprawniejszemu wykonywaniu zabiegów, dzięki czemu już 2-3 wizyty mogą uratować bardzo chorego zęba. Obecnie istnieje też możliwość wstawienia implantów, jednak te nie należą do najtańszych – w przypadku jednego zęba koszt przekroczyć może nawet trzy tysiące złotych. Sama wizyta u dentysty jest jednak stosunkowo tania – jeśli udajemy się do niego prywatnie wydamy od 60 do 100 złotych, jeśli musimy wykonać zabieg zaleczenia próchnicy i wstawienia dobrej plomby, koszt wyniesie około 200-300 złotych. W gabinecie http://dentystyka-zawiercie.pl/ otrzymacie najwyższy standard leczenie za atrakcyjne stawki. Czy warto? Oczywiście, należy dbać o swoje zęby.

Zabiegi wpływające na estetykę

Regularne wizyty u dentysty to sposób na to, aby zapobiec rozwijającej się infekcji. Próchnica, która się pojawi nie zostanie wyleczona przez doskonałe szczotkowanie, będzie natomiast postępować, jeśli zatem zauważymy choćby małą dziurkę, dobrze jest aby dentysta się temu przyjrzał, wystarczy jedna wizyta i nasze problemy są rozwiązane. Jeśli wybierzemy się do dentysty o niskiej renomie, musimy jednak liczyć się z tym, że być może trzeba będzie wykonać poprawki, np. nowe plomby, ponowne wiercenie. Tego rodzaju zabiegi nie należą do przyjemnych a są przy tym kosztowne, obecnie jednak dentysta udziela pacjentom gwarancji na swoje usługi, które jednak wiąże się z koniecznością półrocznych wizyt, aby mogła zostać uznana za obowiązującą.

Kategoria Stomatologia Tagi: , , ,