Problemy z tłustą cerę – rozwiąż je u dermatologa

problemy trądzikowe u cery tłustej

Cera tłusta jest zmorą wielu osób. Błyszcząca i szybko przetłuszczająca się skóra sprawia wiele problemów oraz wymaga specjalnej pielęgnacji. Jak zatem zadbać o kondycję skóry mając tłustą cerę?

Z jakimi problemami borykają się osoby z cerą tłustą? 

Jeśli masz tłustą cerę wiesz, że Twoimi największymi problemami skórnymi są:

  • 1. Twoja skóra staje się błyszcząca i zwyczajnie wygląda na tłustą
  • 2. Często jest ciężka i tłusta w dotyku dla skóry, nawet tuż po kąpiel
  • 3. Twoje pory mogą wyglądać na duże, zatkane i tłuste;
  • 4. Trudno znaleźć odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry, ponieważ większość produktów czyni skórę jeszcze bardziej oleistą.

Kilka rad, jak zadbać o cerę tłustą

Łatwo jest utrzymać w czystości pory oraz skórę aby wyglądać świetnie przez cały dzień! Oto kilka rzeczy do rozważenia:

  • Warto jest znaleźć produkty, które używane mogą być dwa razy dziennie.
  • Ważne jest, aby wybrać produkty, które głęboko oczyszczą tłustą skórę, usuną tyle ropy, jak to możliwe, bez nadmiernego wysuszenia.
  • Musisz znaleźć produkty, które odpowiednio potraktują Twoje problemy skórne (na przykład trądzik, przebarwienia, plamy starcze, zmarszczki, trądzik różowaty i łupież twarzy)
  • Nie bój się korzystać z różnych produktów oleistych na różnych miejscach ciała, niż używaj ich jednak na suchych obszarach skóry. Pomoże Ci to dokładniej zrównoważyć cerę tak, aby wyglądała świetnie.
  • Pamiętaj, że czoło jest bardziej oleiste niż boki twarzy. Twoje piersi i skóra pleców jest również bardziej oleista niż skóra na innych częściach ciała.
  • W przypadku poważniejszych problemów związanych z tłuszczeniem się skóry, udaj się do dermatologa

dermatolog w Szczecinie na problemy z trądzikiem

Możesz potrzebować silniejszych środków czyszczących i składników oczyszczających na swoim ciele, w miejscach bardziej oleistych. Konieczne może być również nakładanie tam nieco lżejszych produktów. Znalezienie równowagi jest nie lada wyczynem. Oto, jak można pomóc Twojej tłustej skórze:

Codzienna pielęgnacja dla skóry tłustej

Istnieją cztery główne kroki do każdej pełnej rutynowej pielęgnacji skóry tłustej. Te cztery kroki są wykonywane rano i ponownie w nocy.
Krok 1: Oczyszczanie
Krok 2: Leczenie u dermatologa
Krok 3: Nawilżanie
Krok 4: Ochrona

Oleista skóra musi być traktowana z dodatkowym etapem oczyszczania jej tonikiem. To pomaga usunąć jeszcze więcej oleju ze skóry. Wybierz tonik do usuwania oleju w oparciu o potrzeby i wrażliwość Twojej skóry:
Używaj produktów, które pomagają odblokować się porom lub leczą problemy skórne. Toniki dla skóry zaczną czyszczenie porów, pomogą w najczęstszych problemach skórnych, które towarzyszą tłustej skórze (trądzik i nierówny pigment skóry). Można nałożyć dodatkowe produkty przykrywające poprzednio nałożone specyfiki.

leczenie trądziku u dermatologa w Szczecinie

Wybierz się do dermatologa, gdy kosmetyki nie pomagają

Czasem tłusta skóra jest przyczyną poważniejszych problemów tj. trądzik itp. Odpowiednia pielęgnacja twarzy w takich przypadkach może okazać się niewystarczająca. W takim przypadku należy udać się do odpowiedniego specjalisty, który pomoże w leczeniu. Jest wielu dobrych dermatologów w Polsce, którzy potrafią pomóc w zwalczaniu różnych problemów skórnych. W placówce Medicus można znaleźć wykwalifikowanych dermatologów w Szczecinie, którzy dostosują odpowiedni i indywidualny sposób leczenia u osób z tłustą cerą z tendencją trądzikową. 

November 29th, 2021 by