Jak działają soczewki Transitions Xtractive?

Soczewki Transitions XTRActive to nowoczesne rozwiązanie dla osób szukających okularów spełniających różnorodne funkcje. Mogą one jednocześnie korygować wady wzroku, prezbiopię i służyć jako okulary przeciwsłoneczne, nawet we wnętrzu samochodu. Dostępne są w różnych odcieniach: zielonym, ciemnym lub brązowym. Pozwala to na ich wygodne dobranie do ulubionych stylizacji na co dzień. Na czym polega ich działanie i komu są szczególnie polecane?

Sposób działania soczewek Transitions XTRActive?

Nowoczesny sposób działania soczewki Transitions XTRActive polega na specjalnej formule fotochromowej, która jest wyjątkowo czuła na działanie światła widzialnego o krótkiej fali. Tradycyjne soczewki fotochromowe reagują tylko na promienie ultrafioletowe, więc we wnętrzu samochodu nie spełniały swoich funkcji. Przednia szyba auta nie przepuszcza bowiem tego typu promieniowania.

Kto powinien wybrać okulary progresywne z soczewkami Transitions XTRActive?

Soczewki Transitions XTRActive mogą być wykorzystywane w okularach progresywnych przeznaczonych dla osób z prezbiopią, czyli starczowzrocznością pojawiającą się po 40. roku życia. Nowoczesna technologia produkcji szkieł powoduje, że obecnie wystarczy jedna para okularów, aby pożegnać się z niewyraźnym postrzeganiem przedmiotów znajdujących się blisko lub daleko. Dawniej jedynym sposobem na skorygowanie starczowzroczności były dwie pary okularów: do dali i bliży. Konieczność ich ciągłych zmian, w zależności od sytuacji, była jednak mocno kłopotliwa i wymagała pamiętania o zabieraniu ich wszędzie ze sobą.

Okulary do jazdy nocą

Nowoczesne soczewki marki Essilor Transitions XTRActive to także rozwiązanie dla wszystkich osób dużo jeżdżących samochodem, zwłaszcza nocą. Nawet jeśli nie potrzebują one okularów korekcyjnych lub progresywnych, często mogą uskarżać się na dyskomfort, jaki powodują odblaski. Światło reflektorów samochodów jadących z naprzeciwka czy latarni jest dodatkowo odbijane i rozpraszane. Powoduje to spory dyskomfort, ból oczu i niewyraźne widzenie, szczególnie niebezpieczne w trakcie nocnej jazdy.

Aby temu zapobiec, warto wybrać okulary z soczewkami marki Essilor Transitions XTRActive, które zostały wykonane z materiału organicznego ze specjalną powłoką antyrefleksyjną. Niweluje ona w 90 procent odblaski, zmniejsza wrażliwość oczu na ich występowanie i umożliwia wyjątkowo wyraźne widzenie. Ich korzystna cena i wysoka jakość to rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którzy chcą zadbać o komfort jazdy, a także bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

December 17th, 2018 by