Kosmetyczne poprawki, czyli witamina C i botox

Botox Wrocław

Starzenie się skóry jest procesem absolutnie naturalnym, jednak niepożądanym. Z wiekiem aktywność biologiczna komórek w ludzkim ciele maleje – przede wszystkim da się zauważyć znaczne spowolnienie procesów regeneracyjnych oraz utratę zdolności wiązania wody.

Naturalne hamowanie procesów starzenia się skóry

Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest utrata napięcia oraz znaczny spadek stopnia nawilżenia. Dzieje się tak, ponieważ zanikają zdolności wiązania i zatrzymywania wody, za które odpowiada kwas hialuronowy – zmniejszająca się ilość tej substancji w skórze właściwej powoduje znaczny spadek jej kondycji.

Nie bez znaczenia są oczywiście także naturalne uwarunkowania, które mamy zapisane już w genach. Możemy jednak niwelować efekty starzenia się skóry oraz ograniczać działanie czynników zewnętrznych, wpływających na naszą cerę negatywnie.

Botox Wrocław

Dla właściwego funkcjonowania skóry bardzo ważna jest obecność w organizmie antyoksydantów – czyli przeciwutleniaczy, zapobiegających działaniu wolnych rodników. Właściwości przeciwutleniające posiadają między innymi witamina C oraz prowitamina A, czyli beta-karoten. Warto zadbać o ich obecność w naszej diecie. Ich działanie pozwala spowolnić procesy starzenia przez stymulowanie produkcji kolagenu, odpowiadającego za elastyczność i prawidłowe napięcie i nawilżenie skóry.

Kiedy botox?

Wiele kobiet decyduje się na kuracje bardziej intensywne, niż dieta, ruch i ograniczanie wpływu negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak dym papierosowy, promieniowanie słoneczne czy przesuszenie skóry wskutek stosowania twardej wody albo przebywania w źle nawilżonych pomieszczeniach. Kiedy procesy starzenia się skóry powodują powstawanie zmarszczek albo nieładne obsuniecie się mięśni twarzy, zaburzające tzw. trójkąt młodości, szukają skuteczniejszych i efektywniejszych metod.

Botox Wrocław

Trójkąt młodości to naturalne proporcje twarzy właściwe dla młodych osób. Z wiekiem skóra i mięśnie opadają w dół, powodując wrażenie zmęczenia, ociężałości czy “chomika” – wzmocnione są zwłaszcza linie żuchwy i podbródek.

Kuracja toksyną botulinową należy do metod nieinwazyjnych (niechirurgicznych), gdyż nie wymaga użycia skalpela. Sam zabieg trwa około 20 minut i polega na wstrzyknięciu w ściśle określone miejsce dokładnie obliczonej dawki botoxu, który hamuje napinanie mięśni. Napinanie mięśni mimicznych jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek, a wstrzyknięcie botoxu pozwala zniwelować jego skutki.

Nie tylko botox ma tak dobre działanie – wstrzyknięcie w skórę kwasu hialuronowego pozwala na przywrócenie skórze właściwego napięcia i nawilżenia, oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek, które są skutkiem opadania mięśni twarzy wskutek zanikania kolagenu.

Dowiedz się więcej na: Botox – Ortoclinic Wrocław – Medycyna Estetyczna.

January 15th, 2016 by