Najlepsze produkty superfoods – co warto kupić?

Produkty superfoods

Produkty superfoods, to termin, z którym możemy się spotkać coraz częściej. Obecnie, zdrowa dieta oraz bycie fit, to sposób na życie wielu osób. Produkty superfoods to żywność o najwyższym standardzie na rynku produktów spożywczych.

Są one w pełni naturalne i bogate w różnego rodzaju składniki odżywcze. Superfoods zawierają wiele witamin, minerałów, antyoksydantów i przeciwutleniaczy. Produkty z listy superfoods stanowią więc swoistą bombę witaminową dla naszego organizmu.

Żywność superfoods nie jest przetworzona i cechuje się niską zawartością energetyczną, przez co dodanie jej do swojej diety pozwoli nam utrzymać prawidłową wagę. Ponadto, bogata zawartość superfoods jest wskazana dla każdego z nas. Produkty te wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, samopoczucie u kondycję umysłową. Regularne i umiarkowane spożywanie ich wspomaga nasz układ odpornościowy i zapobiega różnym chorobom – np. miażdżycy, nowotworom czy problemom ze wzrokiem.

Na liście superfoods, znajdują się jedynie produkty w pełni naturalne. Muszą się one równie cechować bogatą zawartością. W każdym przypadku, produkt superfood musi posiadać specjalny bio certyfikat.

Najlepsze produkty superfoods

  • Jagody goji zawierają mnóstwo antyoksydantów. Zawierają one beta – karoten oraz zeaksantynę. Właściwości jagód goji, to przede wszystkim ochrona układu immunologicznego. Owoce te mają pozytywny wpływ na stan naszej skóry. Poza tym, zawartość jagód zapobiega procesom starzenia się. Są one polecane sportowcom oraz osobom chorym – jagody goji szybko uśmierzają ból. Obniżają one również poziom złego cholesterolu we krwi. Jagody goji są bogate we wszystkie aminokwasy, zawierają minerały, witaminy z grupy B i E oraz żelazo. Czerwono – pomarańczowe, niewielkie owoce są bardzo smaczne.
  • Algi morskie – jest to produkt bogaty przede wszystkim w białko. Poza tym, algi zawierają w składzie witaminy i pierwiastki takie jak cynk, wapń i żelazo. Produkt ten zbawiennie wpływa na organizm, przede wszystkim poprzez usuwanie toksyn. Dzięki algom, możemy obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Algi morskie mają wiele składników odżywczych. Ponadto, produkt ten jest niskokaloryczny. Rośliny te są bogate w brom i jod, co pozwala leczyć choroby tarczycy.
Algi Morskie

Chociaż algi morskie nie są najtańszym produktem z rodziny superfoods, to doskonale wpływają na zdrowie. W Naturalnej Spiżarni porcję 50-gramową kupicie za około 30 złotych.

  • Błonnik jabłkowy w proszku – ciekawy produkt, może być wykorzystywany na wiele sposobów. Błonnik z suszonych jabłek można dodawać do zup i różnych potraw, zarówno słodkich, jak i słonych. Jest to produkt, który można wykorzystać jako suplement podczas diety redukcyjnej. Spożywanie błonnika pozwala obniżyć poziom cholesterolu i zawartości innych, szkodliwych substancji we krwi.
  • Mielone liście jarmużu – jarmuż jest znany ze swoich właściwości wielu osobom, które stosują zdrową i naturalną dietę. Produkt ten miesza się z wodą i pije 3 razy dziennie. Jarmuż mielony jest w pełni naturalny.
  • Olej konopny – jest to produkt do stosowania zewnętrznie i wewnętrznie. Olej ten ma zbawienny wpływ na naszą skórę – działa przeciwzapalnie i pozwala wyleczyć choroby takie jak łuszczyca. Olej konopny regeneruje naskórek i ma właściwości łagodzące. Można go stosować również na włosy. Dodatkowo, produkt przyspiesza metabolizm, ma działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Olej konopny może być również stosowany przy leczeniu chorób układu nerwowego.
  • Pyłek pszczeli – jest to produkt w pełni naturalny, pozyskiwany od pszczół.

Lista produktów superfoods jest bardzo długa. Wszystkie produkty spożywcze, które zostały na nią wpisane, są w pełni naturalne, bogate w wiele cennych składników odżywczych i witamin. Poza tym, produkty superfoods muszą posiadać specjalne certyfikaty świadczące o autentyczności. Można je stosować najczęściej do przygotowywania potraw. Wiele jest jednak produktów, które nadają się do użycia zewnętrznego – na skórę czy włosy.

Produkty superfoods są coraz bardziej popularne i często polecane przez dietetyków i lekarzy. W pełni naturalne, zdrowe i nieprzetworzone produkty cechują się wysoką zawartością witamin i różnych składników odżywczych.

Można je dodać do swojej codziennej diety. Superfoods są wskazane dla każdego z nas, niezależnie od tego czy cierpimy na konkretne schorzenia czy się odchudzamy.

April 13th, 2018 by