Popularne zabiegi kwasów na twarz

Zabiegi na twarz poprzez zastosowanie kwasów są często nazywane peelingami medycznymi. Poznaj najbardziej znane i najchętniej wykorzystywane zabiegi kwasów na twarz.

Kobiety coraz częściej wykorzystują możliwości, jakie ma do zaoferowania medycyna estetyczna. Każda z nas chce jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo. Kwasy, jakie stosowane są podczas zabiegów, mają właściwości odmładzające. Efektem zabiegów jest uszkodzenie zewnętrznej warstwy naskórka. Dzięki temu, naskórek może się zregenerować poprzez obecność komórek nieuszkodzonych, które są umiejscowione w głębokich warstwach skóry. Każdy zabieg, podczas którego wykorzystywane są kwasy, pozwala na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Każda kobieta może pozbyć się widocznych zmarszczek, blizn (również tych po trądziku) czy przebarwieniach.

Po zabiegu nasza skóra staje się o wiele bardziej gładka i rozjaśniona. Kwasy mają również właściwości nawilżające. Ich stosowanie wspomaga stymulację metabolizmu fibroblastów. Zabiegi kwasów na twarz są polecane szczególnie tym osobom, których skóra jest sucha. Dodatkowo, kwasy mają świetny wpływ na cerę po przebytym trądziku i na cerę dojrzała, na której widoczne są oznaki starzenia się skóry.

Zabiegi na twarz z wykorzystaniem kwasów

W ostatnich czasach, szczególną popularnością cieszą się zabiegi różnymi kwasami. Ich działanie jest różne, dlatego należy (po konsultacji z lekarzem) dopasować odpowiedni zabieg do potrzeba naszej cery.

    • Pierwszy zabieg, który zawiera kwas mlekowy – MESOESTETIC Mesopeel Lactic 50% – wpływa pozytywnie na stan naszej skóry poprzez nawilżenie jej, stymulację produkcji włókien kolagenowych oraz elastynowych. Oprócz tego, poprawia sprężystość skóry i jej jędrność. Wykorzystanie kwasu mlekowego da efekt wybielenia i zredukuje stany zapalne. Zabieg z kwasem mlekowym w stężeniu 50%  jest wskazany osobom, których skóra straciła blask, jest wrażliwa, sucha i twarda.

 

  • MESOESTETIC Mesopeel Mandelic 50% jest z kolei zabiegiem, którego głównym składnikiem jest kwas migdałowy. Jego działanie jest łagodne i bezpieczne – kwas mlekowy ma właściwości złuszczające oraz antybakteryjne. Dzięki niemu, pozbędziemy się zmian trądzikowych, stanów zapalnych oraz oznak starzenia. Zabieg kwasem mlekowym złuszcza naskórek w intensywny sposób i wygładza powierzchnię  skóry. Jest on przeznaczony do skóry normalnej lub mieszanej, na której widoczne są niedoskonałości związane z pigmentacją.
  • Zabieg, na który również warto się zdecydować, to MESOESTETIC Mesopeel Azelan. W jego skład wchodzi kwas azelainowy oraz salicylowy, oba w stężeniu 20%. Właściwości obu kwasów pozwolą na wyrównanie koloru skóry i rozjaśnienie przebarwień. Prócz tego, kwasy ą odpowiedzialne za regulację pracy gruczołów łojowych i redukowanie zrogowaciałego naskórka.

Działanie zabiegu z zastosowaniem obu kwasów pozwala na pozbycie się stanów zapalnych w skórze. Zabieg ma działanie antybakteryjne. Dodatkowo, właściwości kwasów pozwolą na zahamowanie procesów starzenia się skóry. Kwas azelainowy i salicylowy normują stan i funkcjonowanie skóry tłustej, trądzikowej i mieszanej.

Przed zabiegiem

Istotne jest, aby przed wyborem odpowiedniego zabiegu omówić wszystkie za i przeciw z doświadczonym lekarzem lub osobą, która podejmie się wykonania zabiegu. Powyżej wymienione zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dają trwałe efekty – dzięki właściwościom kwasu mlekowego migdałowego, azelainowego czy salicylowego, możemy pozbyć się zmarszczek i przebarwień skórnych. Naszym zadaniem jest wybór właściwego zabiegu i staranne przygotowanie się do niego.

Powyższe zabiegi można odbyć w klinice Top Laser.

May 20th, 2019 by