Najpopularniejsze okulary a la wojskowe USA

Okulary przeciwsłoneczne w stylu wojskowym to jeden z powracających co roku trendów, który przypada do gustu zarówno paniom jak i panom. Ich historia zaczęła się od pierwszych w historii okularów przeciwsłonecznych, stworzonych specjalnie na zamówienie pilotów wojsk amerykańskich oślepianych w trakcie lotu przez promienie słoneczne. Od czasu pierwszych aviatorek minęło już 90 lat, w trakcie których okulary przeciwsłoneczne trafiły do mody ulicznej i dziś są praktycznym dodatkiem zarówno latem, jak i zimą. Jak jednak dziś prezentują się najpopularniejsze okulary stylizowane na model przygotowany dla wojsk USA?

Okulary przeciwsłoneczne Aviator – od pierwszego modelu do mody współczesnej

Gdy pierwsze samoloty wojskowe zaczęły wzbijać się coraz wyżej, a piloci zaczęli odczuwać coraz większe problemy związane z ekspozycją na rażące słońce, wynalezienie okularów przeciwsłonecznych okazało się być dla lotnictwa przełomowym rozwiązaniem. Stworzone na zamówienie jednego z amerykańskich generałów przez firmę Baush&Lomb okulary pilotki spełniły wszystkie wymagania armii, gwarantując ochronę przed odbiciami światła i jednocześnie nie ograniczając w żaden sposób widoczności z kabiny samolotu. Pierwszy model Aviator, bo tak nazwano okulary produkowane dla wojska został wyposażony w zielone soczewki. Okulary spodobały się jako koncepcja tak bardzo, że już kilka lat później okulary były dostępne dla szerszej publiczności. W 1937 roku firma zarejestrowała okulary pod nazwą, która dziś w świecie okularów przeciwsłonecznych cieszy się ogólnoświatową rozpoznawalnością – Ray-Ban.

Kształty i kolory okularów przeciwsłonecznych zmieniały się przez lata, a same aviatory nie cieszyły się wśród nich zbyt dużą popularnością kojarząc się przede wszystkim ze stylem militarnym. Po czasie i pojawieniu się aviatorów w filmach i na scenie muzycznej zainteresowanie modelem wzrosło jednak mocno i do dziś zdaje się nie słabnąć zarówno wśród panów, jak i coraz częściej pań. Współcześnie w ofercie marki Ray-Ban można znaleźć naprawdę szeroki wybór modeli bazujących na pierwszym modelu Aviator. A przecież wszystko zaczęło się od praktycznych potrzeb amerykańskiego lotnictwa.

Specyficzny design aviatorów — dlaczego okulary wojskowe są tak uniwersalne?

Okulary przeciwsłoneczne to dziś dodatek, bez którego trudno wyobrazić sobie wiele wiosennych i letnich stylizacji, dlatego dla wielu osób obok praktyczności niezwykle ważną cechą dobrych okularów jest niepowtarzalny design. To właśnie tu, dzięki połączeniu estetyki retro i odrobiny nowoczesności okulary aviator zdobywają swoje uznanie. Za sukcesem okularów aviator stoi bez wątpienia ich wyjątkowy kształt, z kolorową soczewką zwężającą się w kierunku zewnętrznej, dolnej części okularów i drucianymi oprawkami z charakterystycznym podwójnym łączeniem nad nosem. Jako model uniwersalny, ponadczasowy, a jednocześnie tak oryginalny, aviatory Ray-Ban są rozpoznawalne nawet przez tych, którzy nie orientują się na co dzień w modowych trendach.

Przegląd najpopularniejszych okularów Aviator inspirowanych modą wojskową

Zdecydowanie wiodącą marką w kategorii okularów w charakterze wojskowym jest Ray-Ban – producent, od którego moda na okulary przeciwsłoneczne się rozpoczęła i który to jako pierwszy przedstawił model aviator szerokiej publiczności. Dziś w ofercie marki i współpracujących z nią salonów optycznych, np. Soczewki24.pl pojawia się wiele ciekawych wariacji w obrębie modelu Aviator, gwarantujących szansę na znalezienie idealnego modelu właściwie każdemu. Które mają szansę cieszyć się największą popularnością w nadchodzącym sezonie?

RAY-BAN OUTDOORSMAN II z soczewką w kolorze szarego gradientu, złotą oprawką i górnym mostkiem ozdobionym modnym wzorem w panterkę to model, który z pewnością przypadnie do gustu paniom poszukującym interesującej odmiany klasycznych Aviatorów. Nieco bardziej klasyczną odmianą tego modelu będzie RAY BAN AVIATOR LARGE METAL ze szkłami wykonanymi w brązowym gradiencie gwarantującym doskonałe oddanie kolorów także podczas jazdy samochodem.

Wśród bardziej zwariowanych pod kątem modowym modeli w ofercie Ray-Ban nie sposób pominąć RAY-BAN AVIATOR RB3025 112/17 ze złotą oprawką i błękitnymi szkłami kontrastującymi z całą resztą i powleczonymi powłoką lustrzaną dla jeszcze ciekawszego efektu wizualnego. Równie ciekawym designem może pochwalić się model RAY-BAN AVIATOR RB3025 112/69, w którym lustrzaną soczewkę wykonano w kolorze intensywnej pomarańczy.

Okulary Ray-Ban Aviator to niewątpliwie model kultowy wśród dostępnych okularów przeciwsłonecznych. Uniwersalne, odpowiednie dla pań i panów, a przede wszystkim ponadczasowe aviatory to dodatek, którego latem nie można sobie odmówić.

May 22nd, 2019 by