Szybki porost włosów – fakty i mity

Szybki porost włosów

Każdy z nas pragnie mieć zdrowe i piękne włosy. Jednakże utrzymanie ich w dobrej kondycji, nie jest prostą sprawą. Tym bardziej, jeśli zależy nam na długich włosach, które będą rosły w szybkim tempie. Często obieramy ten cel, gdy znudzi nam się krótka fryzura lub jesteśmy rozczarowani efektem uzyskanym na ostatniej wizycie u fryzjera. Aby w krótkim czasie powrócić do dawnej długości, niestety trzeba uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości. Jest wiele teorii i porad dotyczących rodzajów pielęgnacji wspomagających porost włosów, ale tych skutecznych, trzeba głównie szukać w sprawdzonych i wypróbowanych sposobach.

Miejscem, gdzie możemy znaleźć pomysły i różnorodne kosmetyki jest na pewno apteka internetowa, gdzie szybko i bez wychodzenia z domu można zaopatrzyć się w odpowiedni produkt. Jednakże dobór właściwych dla nas produktów nie jest taki prosty, ponieważ jest bardzo wiele rodzajów włosów, różne są ich kondycje oraz stany skóry głowy. Na każdego z nas może działać inny specyfik, warto więc przyjrzeć się, które pomysły na szybkie uzyskanie długich włosów są najbardziej wartościowe.

Natura to Twój sprzymierzeniec

Jeśli chcesz osiągnąć swój cel i w krótkim czasie stać się posiadaczką długich włosów, musisz skupić się na naturalnych sposobach pielęgnacji. Najczęściej polecanym sposobem na wspomaganie porostu jest użycie zwykłego jajka. Należy je wcierać we włosy i zostawić na 15 minut a następnie umyć i spłukać wodą z dodatkiem cytryny. Tą czynność należy powtarzać przynajmniej co dwa tygodnie. Po tej kuracji włosy stają się mocne i zdrowe, co wpływa później na ich szybki wzrost. Wśród polecanych domowych sposobów są również napary z pokrzywy oraz wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy.

Należy jednak pamiętać, że wszystko ma swój umiar i zbyt częste wykorzystywanie naturalnych produktów do pielęgnacji może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego.

Uważaj na to, co jesz

Dieta i kondycja całego ciała również ma swój określony wpływ na stan włosów i czasu w jakim stają się długie. Włosy lubią witaminy: A, E i z grupy B, kwas foliowy, żelazo czy też biotynę. Posiłki należy również wzbogacić o warzywa i owoce, które dostarczają organizmowi wiele przydatnych substancji potrzebnych do dobrego funkcjonowania. Pozytywne rezultaty przyniesie ci też jedzenie słonecznika łuskanego, który pomaga w odbudowie włosów, ale również i paznokci. Codzienne menu trzeba też urozmaicić w orzechy, drożdże, kiełki zbożowe, soję, otręby, soczewicę czy pestki dyni. Na kondycję włosów niekorzystnie mogą wpływać bardzo słodkie owoce, ponieważ duża ilość węglowodanów powoduje szybkie przetłuszczanie się, czy nawet powstanie łupieżu.

Kosmetyki dla zdrowych włosów

Aby osiągnąć cel, jakim jest posiadanie długich włosów, należy odpowiednio dobrać kosmetyki. Sklep, w jakim robimy zakupy musi być zaopatrzony przede wszystkim w tabletki ze skrzypu polnego, ponieważ jest niedrogi ( kosztuje jedynie około 5 złotych), a przy tym jest też najczęściej polecanym produktem. Oprócz tego pozytywne działania uzyskamy zażywając specyfiki typu Belissa. Tabletki Falvit również są dobre dla szybkiego porostu włosów, ponieważ szybko się wchłaniają i mogą je zażywać nawet kobiety w ciąży. Na kondycję włosów pozytywnie wpływa przyjmowanie tabletek ziołowych, z dużą dawką witamin oraz maseczki i odżywek.

Mamy różne rodzaje włosów, więc na każdego zadziałać może całkiem inny produkt. Najlepiej wybrać kilka polecanych odżywek i je wypróbować. Do odżywek najczęściej polecanych należą: Nivea Straight & Easy, Garnier Fructis „Długie i mocne”, Loreal Elseve „Mleczko królewskie”, Pantene Pro V, balsam „El Pelo” czy też maseczki typu Bio Wax z proteinami mlecznymi i Matrix Biolage. Pamiętać należy również o końcówkach, ponieważ ich rozdwojenie bardzo spowalnia proces rozrostu.

Sposoby na porost włosów

Szanuj swoje włosy!

Poza stosowaniem odżywek i tabletek wystarczy zmienić kilka codziennych czynności w swojej codziennej pielęgnacji włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zrezygnowanie z suszarki i prostownicy. Urządzenia tego typu powodują wysuszanie się włosów i utratę cennych minerałów, przez co włosy są słabe i wolno rosną. Oprócz tego musisz pamiętać, aby jak najrzadziej spinać włosy, a jeśli już to na pewno nie mocno. Gumki, opaski i spinki niszczą je, najbardziej w miejscu ich spięcia. Jeśli nie musisz nie farbuj włosów, ponieważ skutki tego zabiegu są podobne jak w przypadku używania prostownicy i suszarki. Należy jednak często masować skórę głowy, ponieważ pobudza to cebulki włosów do wzrostu.

Można to robić używając szczotki z szeroko rozstawionymi ząbkami, którą trzeba głównie przeciągać u nasady włosów. Dobrym sposobem na szybki porost włosów jest też podcinanie końcówek co 2- 4 tygodnie, najlepiej w salonie i przy pomocy „gorących” nożyczek, które zamykają łuskę wlosa, powodując, że nie traci ona niezbędnych dla zdrowia witamin. Można też raz w miesiącu przepłukać swoją szczotkę i grzebień w gorącej wodzie, co pozwoli pozbyć się niechcianych bakterii. Przy wycieraniu włosów trzeba pamiętać, aby ich nie szarpać ani nie trzeć, ponieważ naraża to strukturę włosa na liczne uszkodzenia.

Przedłużanie włosów

Sztuczne przedłużanie włosów jest jednym z rozwiązań na uzyskanie długiej fryzury w krótkim czasie, ale jeśli bierzesz je pod uwagę to dobrze się zastanów. Jest to szybki sposób, ale bardzo ryzykowny. Nie dość, że to sporo kosztuje, bo około 2 tysiące złotych, to mimo początkowego pięknego wyglądu, w późniejszym czasie włosy stają się suche, zniszczone, a pod wpływem słońca działają niekorzystnie na ich kondycję.

Kiedy efekty te zmuszą nas do ściągnięcia sztucznych pasemek często okazuje się, że nasza naturalna fryzura jest o wiele rzadsza niż była przed zabiegiem. Szkoda więc niszczyć tak długotrwale włosy tylko dlatego, że szybko staniemy się posiadaczami długich włosów. Lepiej poczekać jakiś czas i postawić na naturalne rozwiązania. Wyjdzie to naszym włosom i całemu ciału na zdrowie!

February 7th, 2017 by