Fotel do pobierania krwi – czym się wyróżnia?

fotel do pobrania krwi

Używany w laboratoriach analityki medycznej i szpitalach przez personel medyczny, fotel do pobierania krwi jest siedziskiem medycznym, dzięki któremu można wykonać proste badania krwi, lecz także zabiegi takie jak transfuzje oraz pobierać krew w ramach krwiodawstwa. Dostosowane do różnych sytuacji i zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort osobom starszym, krzesła te można regulować pod względem wielkości, a także wyposażyć w kółka z hamulcem ułatwiającym przemieszczanie. Fotele do pobierania krwi są wykorzystywane w różnych dziedzinach medycyny. Charakteryzuje je stabilna konstrukcja dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów, komfort oraz wygodna pozycja dla pacjenta podczas oddawania krwi.

Bezpieczeństwo i komfort

Jako że badanie krwi może być czynnością, która wywołuje niepokój i nie jest lubiane przez pacjentów, konieczne jest, aby siedzenie foteli do pobierania krwi było wygodne, tak aby konsultacja była jak najbardziej przyjemna, zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza lub pielęgniarki.

Jakie są więc najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze fotela do pobierania krwi?

  1. komfort: miejscami bezpośredniego kontaktu pacjenta z wyrobem są takie części ciała jak: pośladki, plecy oraz przedramię. Fotel do pobierania krwi powinien mieć naturalną pozycję oparcia, obrót 360° i nachylenie pleców i nóg, a także podłokietniki, które niwelują ryzyko omdlenia przez pacjenta. Bardzo często oba podłokietniki można regulować w dwóch płaszczyznach (góra-dół, a także na boki), co przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy personelu medycznego. Dzięki podłokietnikom możemy doskonale dopasować wysokość fotela do przedramion pacjenta, a także zapewnić mu wygodną pozycję siedzącą ze stabilnym podparciem;
  2. higiena: dobry fotel powinien mieć powłokę z ochroną antybakteryjną, nadającą się do łatwego czyszczenia i bezszwową tapicerkę;
  3. bezpieczeństwo: fotel wykorzystywany do pobierania krwi powinien mieć nośność do 200 kg. W zależności od modelu, akcesoria mogą być zdejmowane i regulowane na wysokość (wiele modeli ma możliwość regulacji aż do pozycji leżącej), a same krzesła mogą być albo elektryczne, albo hydrauliczne.

pobieranie krwi - meble i fotele

Zastosowanie

Fotele do pobierania krwi mają zastosowanie w różnych placówkach służby zdrowia takich jak: przychodnie, szpitale, laboratoria, sanatoria, prywatne gabinety lekarskie.

Niektóre krzesła, dzięki temu, że posiadają zagłówek służący do podparcia głowy, mogą być wykorzystywane również jako fotele w gabinetach laryngologicznych.

Fotele do pobierania krwi mogą być wykorzystywane niezależnie od tego, czy chcemy pobrać krew lub zbadać pacjenta z prawej czy z lewej strony.

Fotele XXI wieku

Fotele do pobierania krwi, które są obecnie dostępne na rynku, to nie tylko bezpieczeństwo oraz higiena, ale wyraźny komfort dla pacjenta oraz lekarza przeprowadzającego badanie lub zabieg. Dobrze wykonany, ergonomiczny fotel może sprawić, że wizyta w gabinecie będzie wywoływać pozytywne wspomnienia oraz że pacjent pozbędzie się nadmiernego stresu związanego z samym faktem badania. Regulowane komponenty to rozwiązanie, które pozwoli na dostosowanie siedziska do każdego pacjenta, niezależnie od jego wzrostu czy wagi. Innym atutem jest szeroka funkcjonalność i uniwersalizm: fotel może znaleźć zastosowanie w wielu różnych placówkach czy gabinetach.

Siedziska są dostępne w wielu różnych kolorach i zazwyczaj na zamówienie. Już dziś zapewnij swoim pacjentom maksymalną wygodę podczas badań i zamów fotel do pobierania krwi, który w pełni spełni Twoje oczekiwania.

May 21st, 2021 by