Jak nadać paznokciom właściwy kształt?

Podobno tak samo jak książki nie ocenia się po okładce, tak samo człowieka nie ocenia się po wyglądzie. Coś w tym jest, jednak mimo wszystko lubimy przyglądać się otaczającym nas osobom, by dosłownie w kilka sekund ocenić ich ubiór, wygląd i ogólną prezencję. Nie da się ukryć, że nasz ubiór, fryzura czy makijaż to nasza swego rodzaju wizytówka. Nie trzeba jednak zakładać na siebie markowych ciuchów, aby wyglądać ładnie i schludnie. W pierwszej kolejności przecież oceniamy to, czy dana osoba o siebie dba. Możesz być więc pewien, że Twoje włosy, skóra i paznokcie codziennie są na celowniku wielu osób z bliskiego Ci otoczenia.

Na wiosnę postaw na dłonie

To one przyciągają uwagę wielu ludzi, szczególnie w momencie gdy się z nimi witamy. Dlatego musisz zadbać o stan swoich paznokci, w tym przede wszystkim o ich kształt. Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak piłować paznokcie, dlatego my w tym miejscu chcielibyśmy udzielić kilku rad tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą.

W pierwszej kolejności powinieneś dobrać odpowiedni pilniczek. Musisz wiedzieć, że skracanie paznokci nożyczkami może przyczynić się do tego, że paznokcie staną się kruche, a ich brzegi zaczną się nieestetycznie rozwarstwiać, a przecież tego byśmy nie chcieli. Pilniki metalowe omijaj szerokim łukiem, przygarnij natomiast jeden z tych pokrytych szkłem, teflonem lub granitem, dzięki któremu nadasz swojej płytce pożądany kształt.

Pamiętaj o podstawowych zasadach

W żadnym wypadku nie piłuj wilgotnych paznokci. Mokre paznokcie są giętkie, przez co ich piłowanie jest prawie że niemożliwe. Jeśli jednak uda nam się je przypiłować, to trzeba liczyć się z tym, że efekt końcowy będzie odbiegał od tego którego oczekiwaliśmy.

Równie ważna co sam sprzęt jest sama technika piłowania. Zanim przejdziesz do czynu, oprzyj swoją dłoń o stolik lub inną stabilną powierzchnię, dzięki której Twoja ręka będzie leżeć nieruchomo. Piłowanie w powietrzu niestety nie pozwoli uzyskać wymarzonego kształtu.

Istotny jest także kształt paznokcia. Niektóre osoby, szczególnie kobiety często decydują się nadać swoim paznokciom taki kształt, który wygląda na nienaturalny, wręcz karykaturalny, przez co ich dłonie wcale nie wyglądają ładnie. Pamiętaj, że uzyskiwanie zupełnie innego kształtu paznokcia niż ten, którym obdarzyła nas natura prowadzi do licznych uszkodzeń płytki i samego palca, co później wywołuje tylko niepotrzebny ból.

May 18th, 2017 by