Jak wygląda pedicure leczniczy i leczenie wrastających paznokci?

pedicure leczniczy

Wstydzisz się swoich stóp? Często podczas chodzenia odczuwasz dyskomfort i ból? Może dręczą cię wrastające paznokcie? Pedicure leczniczy pomaga w pozbyciu się nieprzyjemnych dolegliwości w obrębie stóp.

Przywróć piękne stopy

Problemy ze stopami to nie tylko nieestetyczny wygląd, najgorszy jest ból i jego konsekwencje. Człowiek instynktownie stara się ból zminimalizować, przez to osoby mające problemy ze stopami zaczynają podczas chodu nieprawidłowo układać stopy, a to obciąża zarówno kręgosłup, jak i stawy. Stopy trzymają ciężar człowieka, dlatego powinno się szczególnie dbać o tę część ciała. Istnieją warunki wpływające na powstanie zaburzeń na stopach, jest wiele osób narażonych na te czynniki ryzyka często przez pracę, którą wykonują czy inne obowiązki.

Pedicure leczniczy to pedicure pielęgnacyjny, który pomaga na pozbycie się bolesnych dolegliwości w obrębie stóp, przywróceniu prawidłowego wyglądu paznokciom, jak i skórze, a także przy współpracy z lekarzem pomaga w leczeniu grzybicy. Leczenie grzybicy musi być zawsze wieloaspektowe, gdyż oprócz leków niezbędne w tym przypadku jest usunięcie zmian grzybiczych. Rozwiązuje problem pękających pięt, odcisków, modzeli i niezwykle dokuczliwych wrastających paznokci.

Jak to działa?

zdrowe stopyNa początku wykwalifikowana kosmetyczka ogląda stopę i sprawdza ją pod kątem grzybicy skóry bądź paznokci. Jeśli nie ma żadnych niepokojących zmian, można przystąpić do pierwszego etapu zabiegu. Pedicure rozpoczyna oczyszczająca kąpiel w solach lub odpowiednim płynie. Skóra zostaje rozgrzana i zdezynfekowana. Potencjalne zaburzone części wraz z naskórkiem robią się miękkie, będzie można sprawniej je złuszczyć. Po osuszeniu stopy zostają jeszcze raz poddane dezynfekcji. Kosmetyczną tarką bądź frezarką złuszcza się zrogowaciały naskórek, a pęknięcia pięt traktowane są przy tym wyjątkowo ostrożnie. Jeśli nie ma odcisków ani wrastających paznokci to wygładza i skraca się płytkę paznokciową. Kosmetyczka odpowiednio wedle potrzeby zajmuje się skórkami, po czym wykonuje się peeling. Po peelingu czas na specjalistyczną maseczkę, przy której zazwyczaj owija się stopy folią na czas od 15 do 30 minut. Następnie spokojnie nanosi się profesjonalny krem do stóp. Na końcu paznokcie są malowane i polerowane.

Pedicure leczniczy

Zabieg wygląda inaczej w wypadku występowania odcisków. Do usuwania odcisków używa się często frezu różyczkowego lub próżniowego. Podobnie jest z modzelami i zrogowaceniami, przy których używane są jeszcze frezy gumowe. Każdy wariant zabiegu jest bezbolesny. Kosmetyczka, gdy ma do czynienia ze zdrowymi paznokciami to nadaje im kształt kwadratowy.

Etapy wyglądają jeszcze odmiennie w wypadku zabiegu wrastania paznokcia, wówczas wbita w skórę część paznokcia zostaje usunięta, a reszta zostaje specjalnie spiłowana czy podcięta, wszystko wygładza się diamentowym frezem. Paznokcie zawinięte mocniej już na początku traktowane są frezarką. Jeśli wrastanie paznokcia jest bardzo poważnie rozwinięte, to do leczenia używa się specjalistycznej klamry prostującej paznokieć. Nie trzeba się obawiać przestarzałych już metod wyrywania paznokcia.

November 16th, 2018 by