Wszystko o profesjonalnym wybielaniu zębów

uśmiechnięta kobieta

Każdy z nasz marzy o pięknym, równym i białym uśmiechu. Wielu z nas jednak nie jest to dane ze względu na naturalnie żółtawy odcień zębów. Współczesna medycyna estetyczna znalazła jednak rozwiązanie na ten problem. W gabinetach stomatologicznych możemy bez problemu poddać się zabiegowi wybielania zębów. Istnieje kilka możliwości — mogą być to montowane do zębów licówki lub wybielanie zębów chemiczne bądź fizyczne. Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj zabiegu zdecydujemy się wraz ze swoim stomatologiem.

Jak powinno wyglądać profesjonalne wybielanie zębów?

Zastanawiając się nad wybieleniem zębów, warto zastanowić się nad tym, jak ten proces powinien wyglądać. Bardzo istotne, kiedy podejmiemy taką decyzję, jest udanie się do bardzo dobrego specjalisty, który zadba o to, by nasze zęby były nie tylko białe, ale i zdrowe. Podstawową rzeczą, którą powinien wykonać stomatolog jest przebadanie stanu uzębienia. Dobry stomatolog podejdzie do wybielania zębów, jeśli zęby pacjenta będą w pełni zdrowe.

Wybielanie zębów metodą Beyond

Najpopularniejszym na świecie systemem wybielania zębów jest Beyond. Beyond to lampa wybielająca, która zawiera najlepszy pod względem zaawansowania technologicznego system filtrujący na rynku. Stosowane podczas zabiegu „zimne światło” powoduje, że zabieg jest jednorazowy i, co istotne, nie wywołuje skutków ubocznych. Zabieg Beyond jest niesamowicie szybki i bardzo skuteczny. Osad, który zgromadził się na naszych zębach pod wpływem wielu lat spożywania herbaty oraz kawy, kolorowego jedzenia oraz palenia papierosów — sprawił, że nasze zęby pociemniały. Część z nich wyszła głęboko, w strukturę zęba i jest bardzo trudna do usunięcia w sposób mechaniczny. Zaletą zabiegu wybielającego Beyond jest pozbycie się wspomnianych osadów w trakcie jednego zabiegu. Stomatolog podczas wybielania zębów metodą Beyond nałoży na powierzchnię naszych zębów specjalistyczny żel wybielający. Światło akceleratora uruchomi proces wybielania. Cały zabieg trwa niecałą godzinę, bo około 45 minut, a efekt widoczny będzie przez przynajmniej okres dwóch lat.

wybielanie zębów

Żel do zabiegu Beyond

Formuła stosowanego w zabiegu żelu wybielającego opiera się na nadtlenku wodoru — H2O2, a także innych składnikach, które przyczyniają się do zwiększenia rezultatu oraz zmniejszenia wrażliwości zębów. Żel wybielający podczas aplikacji znajduje się w dwukomorowej strzykawce. W drugiej komorze umiejscowiony jest żel katalizujący. Dzięki temu połączeniu — po nałożeniu na zęby żele zostają ze sobą zmieszane. Mieszanka pod wpływem światła akceleratora Beyond zwiększa absorpcję żelu wybielającego przez szkliwo. Lampa Beyond przyspiesza efekt utlenienia w środku zęba, dlatego też widoczne przebarwienia rozbijane są na mniejsze i utleniane niemal natychmiastowo. Czas trwania zabiegu to około 45 minut w zależności od stanu i barwy zębów.

Czy zabieg Beyond jest bezpieczny?

Zabieg Beyond jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem. Jego skuteczność oraz bezpieczeństwo potwierdzają wieloletnie badania naukowe wykonywane na przestrzeni lat oraz satysfakcja dziesiątek pacjentów na całym świecie. Bardzo ważne jest też to, że w odróżnieniu od starszych metod — zęby po wybieleniu nie stają się bardziej „chłonne” na przebarwienia. Dlatego też trwałością zabiegu możemy cieszyć się przez kilka lat. Warto zdecydować się na tę metodę wybielania zębów, ponieważ cieszy się największą na świecie popularnością. Jest w pełni bezpieczna, a zabieg jest prosty i nie sprawia bólu.

October 22nd, 2018 by