Masaż leczniczy – jak wybrać specjalistę

masaż Konin

Na masaż leczniczy najczęściej zostać wysłani przez lekarza rodzinnego lub przez specjalistę. Dość często potrzebny jest masaż w celu wyleczenia pewnego rodzaju schorzeń lub chorób mięśni czy kości.

Lecznicze masaże – kiedy się je wykonuje?

W dzisiejszych czasach większość dnia spędzamy w pozycji siedzącej, dlatego też masaż może okazać się świetnym wyjściem z sytuacji. Jednak wiele masaży wykonywanych jest w ramach rehabilitacji. Pomaga on bowiem na nowo rozbudzić nasze mięśnie i krążenie krwi. Masaż leczniczy jest dość często spotykanym typem masażu nie tylko w klinikach. Często możemy uczęszczać na niego do zwykłego gabinetu masażu.

Jeżeli ulegliśmy mniej lub bardziej poważnemu wypadkowi, na obowiązkowe, regularne masaże wysyła nas lekarz. Często takie masaże prowadzone są razem z rehabilitacjami. Jednak jeśli nasz stan zdrowia i życia nie jest w żaden sposób zagrożony, o masażu możemy zadecydować sami. Na masaże lecznicze możemy również uczęszczać, gdy odczuwamy bóle w kręgosłupie lub w innych częściach ciała. Często lekarze specjaliści mogą zalecić nam uczęszczanie na basen, wykonywanie ćwiczeń i dodatkowo korzystanie z masaży. Dzieje się tak, gdy nasze kręgi w kręgosłupie są delikatnie poprzekrzywiane.

Nowoczesne zabiegi wykorzystujące różne techniki masowania przygotowuje między innymi profesjonalny zespół Health & Beauty – sprawdź więcej na stronie masaż Konin.

masaż Konin

Jak wybrać najlepszą ofertę masażu?

Jeżeli sami decydujemy się na regularne zabiegi masażu lub lekarz zaleca nam skorzystanie z tego typu usług, możemy wybrać dowolną klinikę lub gabinet masażu, do którego będziemy regularnie uczęszczać. Najlepiej będzie, gdy wybierzemy miejsce, które będzie znajdowało się w dogodnym dla nas miejscu – blisko domu lub pracy. Ewentualnie, jeżeli aktualnie z powodu urazu przebywamy na L4, najlepiej będzie postarać się o masaże i rehabilitację domową. Dodatkowo, należy zwrócić dużą uwagę na specjalistów pracujących w danym miejscu. Warto także poczytać opinie o danym gabinecie masażu, przed zarejestrowaniem się na wizytę.

Jeżeli szybko chcemy wrócić do zdrowia, masaże muszą odbywać się regularnie. Dużo jednak zależy od stanu w jakim się znajdujemy. Najczęściej rehabilitacja powinna odbywać się codziennie lub co drugi dzień. Organizm szybciej się regeneruje dzięki odbywanej rehabilitacji połączonej z masażem i odpowiednim doborem leków. Częstotliwość niekiedy jest rzadsza z różnych względów.

Różnice pomiędzy masażem leczniczym dla dzieci a pozostałych grup wiekowych

Każdy masaż jest dopasowywany do pacjenta. Istnieje wiele różnych typów masaży oraz z różnych powodów te masaże często są nam potrzebne. W takich sytuacjach możemy liczyć na naszych lekarzy oraz specjalistów od masażu – to oni zajmują się ich doborem. Zadaniem masażystów jest poprawienie naszego funkcjonowania. Jeśli rozpoczynamy rehabilitację i masaże, możemy mieć pewność, że już niedługo powrócimy do dawnego stanu zdrowia.

March 20th, 2017 by