Pierwotne założenia i cele chirurgii plastycznej

sala-zabiegowa

Chirurgia plastyczna poniekąd była już znana na początku naszej ery, jednak były to tylko niektóre techniki leczenia należące do najprostszych. Kolejne wzmianki o jakimkolwiek postępie w zakresie chirurgii plastycznej pojawiły się w wieku XV. Wszelakie sposoby wykonania operacji plastycznej mogły skończyć się zakażeniem w dawnych czasach.

Pierwsza operacja plastyczna bowiem udała się dopiero w XIX wieku.

W chirurgii plastycznej na początku głównie chodziło o to, by odnawiać zdrowy i normalny wygląd osób poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach i innych przykrych zdarzeniach, które spowodowały znaczne uszkodzenia na skórze.

Gwiazdy i bogaci ludzie

Wiele jest ludzi, którzy robią sobie liczne operacje plastyczne.

Do najpopularniejszych należą: korekta biustu, powiększanie ust, wypełnianie policzków, liposukcja, korekta nosa.

Najwięcej operacji plastycznych dotyczy oczywiście twarzy. Ludzie, którzy posiadają mnóstwo pieniędzy, owszem mogą pozwolić sobie na wiele drogich zabiegów upiększających, jednak najczęściej nie jest to potrzebne. Wielu bowiem ma w sobie naturalne piękno, zgrabną sylwetkę i nie potrzebuje żadnych popraw. Wiele gwiazd i popularnych osób są znane tylko i wyłącznie z tego, że przeszli dziesiątki operacji plastycznych.

zabiegi-chirurgiczne-dla-oczu

Operacje plastyczne to metoda na poprawę swojego wyglądu po deformacji ciała – odniesionej np. w wyniku wypadku. Coraz więcej ludzi wykorzystuje jednak technologie medyczne aby się odmłodzić wizualnie. Źródło: http://www.cmsanitas.pl/dla-pacjenta/chirurgia-plastyczna_274,519

Skutki uboczne

Wiele jest skutków ubocznych operacji plastycznych. Jednak większość nie jest tak groźna, jak mogłoby się nam wydawać. Czasami bowiem dany materiał, który wstrzykiwany jest pod naszą skórę, może się nie przyjąć i wtedy pojawiają się duże zasinienia. Jednak znikają one po kilku dniach.

Następnym skutkiem ubocznym może być, w przypadku powiększaniu ust, zbyt duża opuchlizna, która pozostanie na naszych ustach jeszcze parę tygodni.

Jest to spowodowane naturalną reakcją organizmu. Obca, wcześniej nieznana nam substancja znajduje się teraz w naszym ciele, tuż pod naszą skórą. Jednak efekty uboczne da się naprawić, ewentualnie przeczekać pewien okres czasu.

Im więcej tym lepiej?

Nie jest wcale powiedziane, że im więcej operacji plastycznych przejdziemy, tym lepiej będzie wyglądać. Dotyczy to wielu rodzajów zabiegów, jednak niektóre osoby spędzają wciąż zdecydowanie za dużo czasu w gabinetach chirurga plastycznego. Zasada ta nie dotyczy jednak osób, które zostały poszkodowane w wypadkach i straciły normalny, zdrowy wygląd. Czasem potrzeba bowiem wiele czasu, żeby przywrócić pacjentowi normalny wygląd. Najczęściej wynika to z potrzeby skóry, którą przeszczepi się na uszkodzoną część ciała pacjenta.

Uzależnienie od operacji plastycznych

Choć niewielu o tym wie, ale jest uzależnienie od operacji plastycznych. Mało jest takich osób, jednak i tak wciąż niepokojący jest fakt, że niektórzy tak często i regularnie bywają u swoich lekarzy –chirurgów plastycznych, po to by znów zmienić swój wygląd lub dokonać korekty poprzedniej korekty swojego nosa. Jest to niebezpieczne nadużycie, które trzeba leczyć.

January 16th, 2017 by