Pierwsza wizyta u ginekologa

Kobieta spodziewająca się dziecka

Przed badaniem poznaj swoje ciało

Dowiedz się, w jaki sposób pochwa i srom funkcjonują oraz w jaki sposób zidentyfikować każdą część. Zrozumienie kobiecych części ciała pozwoli Ci być bardziej świadomym pacjentem w gabinecie specjalisty ginekologa. Możesz angażować się w wiele gładszą (i bardziej komfortową) komunikację z lekarzem, pozwoli to zrozumieć więcej niż bez tej wiedzy. Poznaj siebie, spoglądając na standardowe schematy pochwy, (należy pamiętać, że każda wygląda inaczej), a następnie badaj się z lustrem.

Jak przygotować się do badania u ginekologa?

Zapytaj znajomych i rodzinę o zalecenia i opinie, czytaj strony internetowe, które często pokazują informacje o lekarskich środowiskach oraz opinie innych pacjentów. Aby uzyskać więcej wskazówek, zwróć uwagę na te cztery wskazówki dotyczące wyboru ginekologa.
Pytania, problemy, zmiany, jak się czujesz – powoływanie się na własną pamięć nie jest wystarczająco dobre, zwłaszcza jeśli masz tendencję aby się denerwować, a zatem jest bardziej prawdopodobne, że zdarzy Ci się o czymś ważnym zapomnieć. Napisz to wszystko, i przynieść papier z informacjami na wizytę u ginekologa. Jeśli strach przed nieznanym sprawia, że ​​jesteś zdenerwowana, sprawdź czego się spodziewać podczas wizyty u lekarza. Sprawdź na stronie internetowej, który wymienia wiele porad dla pacjenta. Ginekolog Dentystyka jest miejscem, w którym możesz otrzymać fachowe porady ginekologiczne. Poszczególna strona, na przykład może zaprezentować dokładnie, jakie tematy zdrowotne, egzaminy, testy przesiewowe i szczepienia można wykonać w rocznych cyklu w zależności od wieku.

Kobieta w ciąży - badanie u ginekologa

Jeśli czujesz niepokój, siedząc w (stosunkowo) komfortowym pokoju oczekiwania, są szanse, że nie będzie odczuwać spokoju. Czekając, spróbuj techniki relaksacyjnej, jak trening Jacobsona. Powoli uginaj każdą grupę mięśni przez około pięć sekund, a następnie zwolnij i odpocznij przez około 30 sekund. Zacznij na palcach i przejdź do szyi i głowy. Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta u ginekologa, powiedz mu o tym. Lekarz może przejść każdą procedurę wolniej z lepszym wyjaśnieniem. W rzeczywistości, może on zdecydować, że nie trzeba nawet przeprowadzić pewnych badań już na pierwszej wizycie. Jeśli idziesz do ginekologa już kilkanaście razy i po prostu się denerwujesz i jesteś przerażona tak, również możesz wspomnieć o tym lekarzowi.

Zapytaj lekarza o swoje wątpliwości

Zapytasz zapewne, co jest najlepszym sposobem kontaktu z lekarzem w razie pytań i wątpliwości po badaniu. Należy zadzwonić? E-mail? Czy istnieje strona internetowa, dzięki której możesz się bez przeszkód komunikować? Czy jest asystent lub kierownik biura, z którym należy skontaktować się w przypadku wątpliwości? Wiedząc, jak dotrzeć do swojego specjalisty badającego zdrowie kobiet jest szczególnie ważne, jeśli jesteś zdenerwowana i nie możesz skupić się na instrukcjach lub zapomnisz zadać pewne pytania. Jeśli lekarz zadaje ci niewygodne pytania podczas spotkania, ignoruje Twoje obawy, nie słucha, spieszy się lub pozornie wydaje osądy, opuść gabinet tego lekarza i poszukaj innego. To jest twoje zdrowie i wygoda, warto zatem znaleźć placówkę, w której zostaniesz potraktowana należycie.

July 7th, 2015 by