Rozwój nauki i przemysłu przyczynia się do ulepszania i powstawania różnorakich produktów medycznych, które nie tylko ułatwiają nasze życie, ale też pomagają w powrocie do zdrowia. Niektóre przewlekłe choroby wymagają codziennych domowych badań, notowań wyników i podawania różnych dawek leków, które należy przeliczać. Na szczęście powstaje coraz więcej urządzeń, które wykonują niektóre czynności za nas. Ściągnięcie z nas brzemienia niektórych trosk, to bardzo dobry ukłon w stronę chorych.
Ciśnieniomierz lekarski to bardzo stare w swojej historii urządzenie, które okazało się bardzo pomocnym narzędziem nie tylko w przemyśle, ale też w medycynie. Z biegiem lat ciśnieniomierz lekarski został udoskonalony, jednak jego naczelna funkcja, czyli pomiar ciśnienia tętniczego krwi i pulsu — została zachowana. Regularny pomiar ciśnienia krwi i pulsu pozwala na zapobieganie schorzeniom układu krwionośnego, w tym zawałom, zwalczaniu nadciśnienie i niedociśnienia tętniczego. Do codziennego stosowania można wykorzystywać zarówno ciśnieniomierze elektroniczne jak i mechaniczne. Wszystko zależy od umiejętności oraz upodobań pacjenta.
Ciśnieniomierz elektroniczny
Zapewnia wysoką dokładność wyników, a jego obsługa jest niezwykle prosta. Baterie alkaiczne, którymi jest zasilany, są bardzo wygodne w obsłudze i pozwalają na wielokrotne ładowanie. Wyświetlacz pokazuje wyniki badań, a samo urządzenie zapamiętuje wyniki badań. Jeżeli użyjemy modelu Cardio Impuls PRO, możemy liczyć na przegląd 90 poprzednich badań. A samo urządzenie waży niespełna 130 gramów. Aparat do mierzenia ciśnienia został przewidziany również do użytku domowego.
Wiele chorób występuje w sprzężeniu z innymi schorzeniami. Diabetykom zaleca się regularne sprawdzanie glukozy oraz insuliny, ale też mierzenie ciśnienia. Pomiar cukru we krwi jest bardzo istotnym badaniem. U osób chorych każde zaburzenie gospodarki hormonalnej i cukrowej może prowadzić do bardzo przykrych komplikacji. Dlatego przewidziano specjalne przenośne narzędzia do kontrolowania tych parametrów i linie dodatków niezbędnych do pomiarów.
Glukometr
Glukometry są bardzo prostymi w użyciu urządzeniami. Po nakłuciu opuszka palca, na specjalnym pasku umieszcza się kroplę krwi, która zostaje przebadana i pacjent automatycznie otrzymuje wynik testu. Nowoczesne glukometry, takie jak evercare® easy badają: stężenie glukozy we krwi, poziom ciał ß-ketonowych we krwi oraz poziom cholesterolu całkowitego we krwi. W dodatku urządzenie zostały przemyślane z nową technologią i bez problemu po pobraniu aplikacji ProCheck możemy sparować urządzenie z naszym telefonem przy pomocy kabla z przejściówką „jack”. Aplikacja jest dostępna na telefonach posiadających system Android lub iOS. Po sparowaniu urządzeń, wszystkie wyniki będą dostępne w naszym smartfonie, czyli zawsze w zasięgu ręki.
Płyn kontrolny do glukometru
Wyniki badań zawsze powinny być precyzyjne. By zapewnić wysoki standard badań — urządzenia do pomiaru glukozy wyposaża się w części, które są wymienne i jednorazowe. Oprócz naturalnie pasków należy dokupić płyn kontrolny do glukometru. Płyn kontrolny wchodzi w reakcję z paskami testowymi. Należy pamiętać, że mamy do wyboru dwa stężenia takiego płynu. Zaleca się stosowanie najwyższej jakości płynów kontrolnych, takich jak płyn kontrolny evercare®. Z płynów kontrolnych korzysta się, kiedy glukometr będzie przez nasz po raz pierwszy używany, ale też jeśli mamy wątpliwości, co do sprawności urządzenia i wyniku jaki wskazuje. Płyn przyda się też jeśli wynik glukozy nie jest zgodny z normalnym poziomem glukozy we krwi i jeśli ustalamy harmonogram brania leków dla diabetyków.