Protetyka cyfrowa 3D – projektowanie cyfrowe uśmiechu.

cyfrowy uśmiech

Nowoczesne technologie zmieniają obliczę współczesnej medycyny. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań u naszego stomatologa możemy cyfrowo zaprojektować nasz uśmiech. Jednak wykorzystanie protetyki cyfrowej 3D to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia naszej jamy ustnej.

Czym jest protetyka cyfrowa 3D?

Protetyka cyfrowa 3D to nowa gałąź stomatologii. Aby móc zająć się cyfrowym projektowaniem uśmiechu i implantami nasz lekarz musi mieć naprawdę duże doświadczenie w tej dziedzinie. W ramach zabiegów z zakresu protetyki cyfrowej możemy wykonać korony cyfrowe pełnoceramiczne i odbudowy CAD CAM, korony i licówki Cerec, licówki e-max czy licówki cienkościenne bezpreparacyjne. Usługę protetyki cyfrowej 3D oferuje Gabinet Stomatologiczny Perfect Dentalclinic.

Korony cyfrowe pełnoceramiczne i odbudowy CAD CAM

Jeżeli chcemy zmienić kształt i kolor zębów to odpowiedzią na nasze potrzeby mogą być cyfrowe korony porcelanowe. To rozwiązanie, które możemy zastosować w wielu przypadkach, m.in. słabych czy przebarwionych, martwych zębów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco poprawiamy estetykę naszego uśmiechu, ponieważ to korony wyglądają bardzo naturalnie. Jednocześnie takie odbudowy są wyjątkowo wytrzymałe, ponieważ do ich wykonania wykorzystuje się często porcelanę nadpalaną tlenkiem cyrkonu lub porcelanę E-max.

Co więcej, dzięki zaawansowanym technologiom wykonania, to niezwykle szczelne rozwiązanie. Korony i odbudowy są wykonywane na podstawie skanu komputerowego bądź ich odcisku. Obraz naszego zgryzu jest w kolejnym kroku przesyłany do frezarki, a ta szczelnie i dokładnie wykonuje koronę.

projektowanie cyfrowego uśmiechu

Korony i licówki Cerec

Cerec to cały system opierający się na innowacyjnych dla stomatologii technologiom. Możemy za jego pomocą wykonać korony cyfrowe, licówki oraz mosty. To rozwiązanie ma wiele zalet, ale jedną z największych jest czas. Cały proces wytworzenia korony może przebiec w ciągu jednej wizyty, gdzie przy tradycyjnym podejściu zajmuje to minimum 5 dni.

Wszystko to jest możliwe dzięki skanerowi Cerec. To kamera wewnątrzustna, która w kilka minut skanuje wszystkie zęby. Dzięki temu nasz stomatolog nie musi pobierać wycisku, a cały proces jest znacznie szybszy.

Licówki E-max

Porcelanowe licówki to całkowita zmiana dla naszego uśmiechu. Dzięki nim nawet zęby z poważnymi przebarwieniami mogą zmienić się w hollywoodzki uśmiech. Licówki wykonywane z porcelany E-max wyglądają jak naturalne zęby i są niezwykle wytrzymałe.

Nowoczesne technologie wykorzystywane przez doświadczonych specjalistów pozwalają dokładnie zwizualizować zaplanowane zmiany. Dzięki temu pacjent dokładnie wie, czego się spodziewać, oraz jest w stanie ocenić czy odpowiadają one jego oczekiwaniom. Po zaakceptowaniu projektu z pacjentem stomatolog dalej wykorzystuje nowoczesne technologie. Z ich pomocą cały proces wytwarzania, planowania kształtu oraz zasięgu licówek przebiega niezwykle sprawnie.

Licówki cienkościenne bezpreparacyjne

Ten typ licówek to cienkie uzupełnienie protetyczne, które jest naklejane na zęby. Wcześniej nasze naturalne zęby nie są szlifowane, ani preparowane. Stomatolog jedynie zaokrągla ostre krawędzie oraz kontur zęba. Żywe zęby z licówkami zmieniają swój wygląd, kolor i kształt, ale zachowują nieuszkodzoną strukturę tkanki szkliwnej.

Licówki cienkościenne bezpreparacyjne są niezwykle cienkie. Jednocześnie ich barwa jest zaskakująco naturalna, dzięki czemu nasz uśmiech nie wygląda sztucznie. Mają one naturalne refleksy i wyglądają zjawiskowo w świetle dziennym. Wszystko dzięki temu, że ich przezierność, odcień, a także współczynnik załamania światła, są takie same jak tkanka naturalnego szkliwa. Uważa się, że licówki cienkościenne bezpreparacyjne to szczytowe osiągnięcie współczesnej stomatologii cyfrowej, ponieważ to najlepsze i najbardziej estetyczne uzupełnienia zębów.

July 30th, 2019 by