Soczewki kontaktowe czy okulary ?

Osoby z wadą wzroku są zazwyczaj zmuszone do codziennego korygowania tejże przypadłości przy pomocy odpowiednio dobranych okularów korekcyjnych. Niestety, rozwiązanie takie niesie za sobą wiele niedogodności – okulary bywają niewygodne i nie zapewniają pożądanego efektu korekcji wzroku w całym polu widzenia. Z tego powodu wielu okularników rozważa zakup soczewek kontaktowych, jednak z powodu wielu mitów i uprzedzeń odnośnie ich stosowania, spora grupa osób obawia się, czy jest to rozwiązanie dla nich odpowiednie. Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym aspekcie oraz odpowiedzieć na nurtujące wielu okularników pytanie: co jest lepsze – soczewki kontaktowy czy okulary? Przede wszystkim, soczewki kontaktowe zapewniają nieporównywalnie większy komfort noszenia.

Polecamy soczewki firmy Acuvue – https://www.acuvue.pl/

Aplikując je, możemy zapomnieć o niewygodnych oprawkach, które bywają szczególnie niekomfortowe podczas snu czy też wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Ponadto soczewki zapewniają zdecydowanie lepszą jakość widzenia. Wynika to w prosty sposób z faktu, iż soczewki korygują wady wzroku już na poziomie rogówki oka, w przeciwieństwie do tradycyjnych szkieł, które umożliwiają korekcję wady dopiero przy odległości około 1-2 cm od oka. Dodatkowym atutem jest pełen obraz poddany korekcji, w którym całkowicie wyeliminowane zostało istnienie tzw. ślepych punktów. Soczewki kontaktowe najnowszej generacji nie wysuszają oczu, gdyż zastosowana do ich wykonania hydrożelowa substancja doskonale przepuszcza tlen. Wbrew obiegowej opinii, nawet codzienne aplikowane soczewek nie przyczynia się do powstawania podrażnień bądź wysuszania się oczu. Sama aplikacja soczewek nie jest trudna – wymaga co prawda pewnej wprawy, lecz gdy nabierzemy już cennego doświadczenia, czynność ta staje się intuicyjna i łatwo wchodzi w nawyk. Soczewki kontaktowe mają kolejny niezaprzeczalny atut, który szczególnie docenią zwłaszcza panie – rezygnacja z okularów zdecydowanie ułatwia codzienny makijaż oraz sprawia, że okulary nie psują misternie obmyślonej stylizacji.

Oferowanie obecnie profesjonalne soczewki mogą być z powodzeniem stosowanie również w przypadku takich wad wzroku jak astygmatyzm czy też wady powstające w wieku podeszłym takie jak prezbiopia. Z pewnością kolejną zaletą soczewek jest fakt, iż obecnie na rynku dostępne są soczewki progresywne, które posiadają zróżnicowane zdolności skupiające w różnych częściach soczewki, dzięki czemu zapewniają najwyższy z możliwych komfort użytkowania. Jak widać, miażdżąca ilość zalet zdecydowanie przemawia na korzyść soczewek kontaktowych. Warto zatem przekonać się do tego rozwiązania i zamienić niewygodne okulary na lekkie oraz nowoczesne soczewki.

March 6th, 2017 by