Co zawierają owoce goji?

Jagody goji to coraz bardziej znane owoce w całym świecie, swoją popularność międzynarodową zyskują dopiero od niedawna, pomimo tego, że ich właściwości były już znane na obszarze Chin od dwóch i pół tysiąca lat.

Jednak dlaczego one są takie zdrowe i uznawane wręcz za najzdrowsze naturalne owoce na całym świecie? Co one zawierają?

Mają one przede wszystkim ogromną ilość składników odżywczych, minerałów, białka oraz witamin przy jednoczesnej niskiej ilości kalorii – dzięki czemu znakomicie wpływają na odchudzanie i są niewątpliwie numerem jeden jeśli chodzi o naturalne środki na odchudzanie.

Zawierają w sobie 18 aminokwasów oraz 21 pierwiastków takich jak cynk, wapń, german (który działa antyrakowo, a warto wiedzieć, że jagody goji również stosuje się w leczeniu nowotwórów), żelazo, fosfor czy selen.

Porównując jagody goji na przykład ze szpinakiem od razu można zauważyć, że tego typu pierwiastków jest aż 3-krotnie więcej w jagodach niż szpinaku. Zawierają około 50 razy więcej witamy C niż pomarańcza i zajmują trzecie miejsce jeśli chodzi o wszystkie źródła tej witamy.

Oprócz tych wyżej wymienionych składników posiadają nienasycone kwasy tłuszczone w tym kwas linolowy i omega 6, który przede wszystkim wpływa na odchudzanie. Na obniżenie masy ciała również wpływ beta-sitosterol, który obniża poziom cholesterolu.

Połączenie tak wielu składników – witamin, kwasów, pierwiastków, białka i aminokwasów wraz z niską ilością kalorii właśnie tworzy nam jeden z najzdrowszych owoców na całym świecie.

Nie ma więc w tym nic dziwnego, że jagody goji stosuje się w większości diet – zarówno na odchudzanie czy dla osób chorych – z podwyższonym cholesterolem, zaburzeniami ciśnienia krwi, pracy serca a nawet jagody goji pomagają na choroby oczu.

Jest to wręcz można powiedzieć roślina cudowna a jej nazwa – czerwony diament Azji opisuje jak bardzo pożądana jest ta roślina. Przez badaczy już kilkukrotnie zostało udowodnione działanie wspomagające odchudzanie i dobry wpływ na leczenie wyżej wymienionych chorób.

Włączenie do diety jagód goji i prowadzenie zdrowego trybu życia da nam gwarantowane efekty w postaci zrzucenia wagi.

November 21st, 2016 by