Dlaczego warto poznać masaż Shantala?

masaż Shantala

Masaż Shantala to znana od wieków technika masażu niemowląt. Jej nazwa wzięła się od imienia hinduskiej masażystki, która podzieliła się tą techniką z francuskim położnikiem – to właśnie on zabrał tę technikę do Europy. Frederique Leboyer to znany na całym świecie położnik promujący ten sposób budowania relacji z dzieckiem.

Masaż Shantala stosowany jest w Europie od 1976 roku, wciąż pozostając jednym z chętniej wybieranych sposobów pobudzania do pracy układu pokarmowego dziecka. Jednak zalet tego masażu jej znacznie więcej – m.in. będzie to regulacja snu. Dla wielu młodych rodziców zmorą są nieprzespane noce – w przypadku osób, które stosują masaż Shantala problem ten prawie nie istnieje. Dzięki regularnemu pobudzaniu  do pracy całego ciała dziecka jest ono zmęczone w odpowiednich godzinach, dzięki czemu rodzice mają czas na odpoczynek.

Szkolenia z techniki masażu Shantala odbywają się w wielu szkołach rodzenia lub punktach edukacyjnych dla rodziców. Ważne jest to, aby wybierać takie ośrodki, w których nauczają doświadczeni i licencjonowani instruktorzy tej techniki. Warto wybierać takie miejsca, jak np.szkoła rodzenia.

Jak wygląda masaż Shantala?

Nie jest to masaż rehabilitacyjny, jednak jego działanie ma pewne działanie zdrowotne. Dzięki masażu rodzin buduje trwałą i intymną więź z dzieckiem. Masaż powinien odbywać się w ciepłym pomieszczeniu – wówczas mięśnie dziecka są bardziej elastyczne i chętniej współpracują. Dłonie osoby masującej powinny być ciepłe – zimne ręce mogą spowodować, że dziecko zachoruje i będzie przeziębione. Warto także ściągnąć wszelką biżuterię – chodzi o to, aby ręce były gładkie i nie było możliwości uszkodzenia dziecka.

Dziecko do masażu powinno być rozebrane, tak by nic nie krępowało jego ruchów. Warto podłożyć coś pod masowane dziecko – ponieważ masaż pobudza pracę jelit może się zdarzyć, że dziecko się wypróżni. Masowanie dziecka poprawia perystaltykę jelit, dzięki czemu regularnie masowane dziecko ma mniejsze problemy z kolkami.masażShantala

Zalety masażu dla rodzica

Masaż Shantala ma nie tylko wpływ na dziecko, ale również na osobę masującą. Dzięki regularnym masażom rodzice budują więź z dzieckiem, masaż pomaga w zapobieganiu pojawienia się depresji poporodowej. Stosowany regularnie przyczynia się do zwiększenia pewności siebie, jako odpowiedniego i kompetentnego opiekuna.

Dotyk miłości – w ten sposób określa się masaż Shantala i wiele to mówi o tej technice. Dla wszystkich rodziców i opiekunów, którzy chcą doświadczyć miłości i tę miłość przekazać dziecku poleca się skorzystanie z zalet techniki Shantali.

December 6th, 2016 by