Jakie korzyści daje Grupa Zakupowa Aptek?

Niezależne apteki muszą obecnie konkurować z całą masą sieciówek, które dogadują się z producentami i oferują atrakcyjne promocje cenowe dla pacjentów. Na tak konkurencyjnym rynku nie jest łatwo prowadzić zyskowny biznes i dbać o potrzeby każdej osoby, która do nas przychodzi.

Obniż ceny leków w Twojej aptece

Wszyscy wiemy, że kupując leki hurtowo, w dużej ilości, łatwiej możemy uzyskać rabat. Często też udaje nam się skorzystać z atrakcyjnych promocji, które przewidują gratisy lub prezenty, zarówno dla farmaceuty, jak i dla pacjenta. Niezależnie od tego, czy mówimy o lekach, suplementach diety, wyrobach medycznych czy dermokosmetykach – zawsze zakupy większej ilości bardziej się opłacają.

Jednak małe apteki nie są w stanie zamawiać tak dużych ilości, by konkurować z sieciókami, franczyzami czy aptekami internetowymi. Zakupy ponad miarę nie wchodzą w grę, ponieważ zazwyczaj w aptekach nie ma wystarczająco dużo miejsca do magazynowania. Co więcej każdy medykament ma termin, w którym upływa jego przydatność do spożycia. Nie możemy sprzedawać preparatów przeterminowanych, a ich wyrzucenie może narazić nas na ogromne straty.

Jednak jeżeli dołączymy do Grupy Zakupowej Aptek to wraz z innymi indywidualnymi farmaceutami możemy wspólnie składać zamówienia. Skonsolidowane zakupy powodują, że mamy znacznie silniejszą pozycję w negocjacjach z koncernami farmaceutycznymi i możemy skorzystać z atrakcyjnych promocji oraz rabatów. Dzięki temu nasza apteka staje się konkurencyjna i łatwiej jest nam rywalizować z franczyzami czy sieciówkami. Sprzedajemy preparaty znacznie taniej, z korzyścią dla nas i odwiedzających nas pacjentów.

Zyskaj niezależność

Wiele osób nie chce dołączać do sieciówek i nie ma w tym niczego dziwnego. Kiedy własną aptekę włączamy do jakiejś sieci przestajemy być niezależnymi przedsiębiorcami i zostajemy jednym z wielu pracowników korporacji. Otrzymujemy szyld i materiały reklamowe. Musimy przestrzegać wszelkich wytycznych marketingowych na każdym naszym materiale, a to dopiero początek.

Oczywiście wszystko zależy od sieciówki i tego, jaką mamy z nią umowę. Jednak często musimy zadbać o ekspozycję wybranych produktów, zmieniać ich ustawienie, kiedy przyjdą wytyczne z góry, i realizować plany sprzedażowe. To wszystko przysparza nam pracy, a daje korzyści nie nam i naszym pacjentom, a korporacji. Do tego często dochodzą też inne procedury, których musimy przestrzegać.

Nic więc dziwnego, że farmaceuci wolą prowadzić własne apteki poza sieciami. Ciężko jednak konkurować cenowo z sieciami czy franczyzami. Grupa Zakupowa Aptek daje nam silną pozycję w negocjacjach z koncernami farmaceutycznymi, a jednocześnie pozostawia nam pełną niezależność.

 

Poszerz swoją ofertę

Kiedy współpracujemy z Grupą Zakupową Aptek łatwiej jest nam poszerzyć swoją ofertę. Możemy zdecydować się na zakup produktów wysokomarżowych, które pozwolą nam podnieść rentowność naszego biznesu. Dodatkowo obniżymy ceny dotychczasowego asortymentu, więc zyskamy budżet na zakup dodatkowych produktów.

Poszerzenie asortymentu i sprzedawanie go w dobrej cenie szybko zwiększy ilość pacjentów odwiedzających naszą aptekę. Ich satysfakcja z zakupów będzie rosła, a oni będą zawsze wybierać nas. Dzięki temu rentowność naszego biznesu też będzie coraz wyższa.

Jak widać dołączenie do Grupy Zakupowej Aptek niesie dla naszego biznesu cały szereg korzyści. Dzięki takiemu rozwiązaniu wciąż zachowujemy swoją niezależność i możemy decydować o wszystkim. Jednocześnie nasze produkty są tańsze, a nasi klienci znacznie bardziej zadowoleni.

 

August 26th, 2019 by