Łóżko obniżane dla starszego pacjenta

łóżko obniżane sklep internetowy

Opieka nad osobami starszymi jest wymagająca, szczególnie gdy pacjent ma większe problemy z poruszaniem się i wymaga pomocy przy wstawaniu, siadaniu, karmieniu czy codziennej pielęgnacji.

Ułożenie takiej osoby na zwyczajnym łóżku lub kanapie, na której mieliby spędzić cały dzień jest wyjątkowo niebezpieczne dla ich kręgosłupa i całego układu ruchu, a przy tym całkowicie niewygodne dla opiekuna który musiałby dźwigać pacjenta do pionu o własnych siłach. Inwestycja w specjalne łóżko rehabilitacyjne wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem. Jak jednak wybrać to najlepszej jakości i na jakie cechy zwrócić uwagę przy zakupie?

Najważniejsze cechy łóżek obniżanych dla starszych pacjentów

Łóżka rehabilitacyjne dla seniorów cechuje przede wszystkim możliwość dostosowania wysokości leża do potrzeb pacjenta, który będzie samodzielnie bądź z pomocą przesiadał się z łóżka na wózek inwalidzki czy podejmował próby poruszania się o własnych siłach. Regulację taką zapewnia zazwyczaj sterowanie elektryczne łóżka, choć zdarza się także że wysokość można wyregulować w łóżkach obsługiwanych manualnie. Możliwość dopasowania wysokości leża w łóżkach obniżanych dla seniorów jest nieodłącznym elementem funkcjonalnych mebli służących do przełamywania barier u osób chorych i niepełnosprawnych.

Kolejną ważną i trudną do przeoczenia cechą łóżek obniżanych dla seniorów jest zastosowana w łóżkach mechanicznych i elektrycznych regulacja oparcia i podnóżka. W przypadku modeli automatycznych jej obsługa jest ułatwiona także z perspektywy pacjenta, co dla osób starszych może okazać się niezwykle wygodne gdy w pobliżu nie ma żadnego opiekuna. Seniorzy, którzy ze względu na swój stan zdrowia są zmuszeni spędzić większą część swojego dnia w łóżku, nie powinni w żadnym wypadku leżeć bez przerwy w jednej pozycji. Poprawiając wysokość i kąt nachylenia zagłówka do pozycji półsiedzącej czy unoszenia podnóżka dla lepszego krążenia krwi w kończynach dolnych, znacząco zwiększa wygodę podczas wielu godzin spędzonych w łóżku.

łóżko obniżane dla senioraŁóżka obniżane, z regulacją wysokości czy kąta nachylenia poszczególnych segmentów łóżka należy traktować jako meble medyczne i przy zakupie upewnić się, że spełniają one rygorystyczne wymogi dla wyrobów medycznych. Te pozwalają mieć między innymi pewność tego, że łóżko będzie bezpieczne dla pacjenta i przystosowane do pracy pacjenta z opiekunem.

Dodatkowe funkcje, które mogą ułatwić korzystanie z łóżka dla pacjentów starszych to także obniżane barierki zabezpieczające przed wypadnięciem z łóżka czy zastosowany materac przeciwodleżynowy.

Dlaczego łóżka rehabilitacyjne to dobry wybór?

Łóżka rehabilitacyjne elektryczne, ortopedyczne, medyczne, opiekuńcze czy łóżka dla seniora – to synonimy tego samego produktu służącego do pokonywania barier technicznych jakie mają osoby z niepełnosprawnościami. Korzystają z nich osoby niepełnosprawne, osoby korzystające z wózków inwalidzkich, osoby po urazach kręgosłupa, po operacjach, udarach, wylewach, amputacjach, jak również osoby z ograniczoną ruchomością ze względu na wiek.

Odpowiednio dobrane łóżko rehabilitacyjne pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Ze względu na regulację wysokości za pomocą silników elektrycznych łatwo dostosować je do wzrostu konkretnej osoby. Ułatwia to przesiadanie się na wózek inwalidzki oraz układanie i wstawanie z łóżka. Osoby niepełnosprawne, po udarach, operacjach lub urazach mają ograniczoną ruchomość. Dzięki mechanice łóżka można sobie pomóc przy wstawaniu czy wchodzeniu na łóżko.

Zakup mebli medycznych w sieci – dlaczego warto?

łóżko obniżane do szpitalaŁóżka obniżane dla starszych pacjentów są ogromnym ułatwieniem codziennego życia i funkcjonowania zarówno dla samych pacjentów, jak i ich opiekunów. Ułatwione dzięki niższej pozycji wstawanie i siadanie na łóżku oraz możliwość podniesienia leża do wysokości umożliwiającej swobodną pracę opiekuna z pacjentem stanowią najważniejsze zalety łóżek obniżanych z pomocą siłowników elektrycznych i są powodem, dla którego te wybierane są coraz częściej jako element wyposażenia prywatnych domów pacjentów. Poszukując najlepszych modeli łóżek elektrycznych można obrać drogę zakupów stacjonarnych bądź zakupów w sieci, na przykład w sklepie internetowym X-REH. Druga opcja oferuje znacznie więcej możliwości.

Korzystając z oferty sklepu internetowego przy zakupie łóżka obniżanego dla starszego pacjenta otwierasz się na różne modele dostępne w ofercie sprawdzonych producentów łóżek. Ze względu na ograniczenia przestrzenne, wiele sklepów stacjonarnych jest w stanie przedstawić jeden do dwóch modeli, oferując inne na zamówienie, co nie różni się znacznie od zakupów przez internet. W drugim z przypadków nie wybierasz jednak zupełnie w ciemno – dokładnie opisane parametry łóżka i pełna specyfikacja jego funkcji pozwalają wykonać w domu pełne pomiary i przystosować przestrzeń do montażu nowego łóżka bez ryzyka, że po jego dostarczeniu produkt okaże się niezgodny ze swoim opisem.

December 16th, 2019 by