Próbki soczewek kontaktowych – gdzie można je otrzymać?

soczewki

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem korzystania z soczewek kontaktowych? To się dobrze składa, dlatego że mamy dla Ciebie garść informacji o tym, jak wiele możesz zyskać na wyborze takiego rozwiązania.

Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości i dowiedzieć się, gdzie otrzymasz bezpieczne próbki soczewek kontaktowych dobrej jakości.

Dlaczego warto przestawić się na soczewki kontaktowe?

Jest ku temu dużo powodów. Jednym z nich jest większa wygoda. Soczewka nie ogranicza pola widzenia w przeciwieństwie do okularów, a do tego dużo lepiej sprawdza się, gdy z zamiłowaniem uprawiasz różne formy sportu, w których okulary mogłyby raczej przeszkadzać, co ma szczególne znaczenie np. w narciarstwie lub kajakarstwie.

Soczewki kontaktowe można łączyć z modnymi okularami przeciwsłonecznymi, zapewniając sobie nie tylko stylowy wygląd, lecz też doskonałe widzenie i pełną ochronę oczu.

Soczewki kontaktowe wymagają, co prawda, nieco większej pielęgnacji, lecz można także skorzystać także z opcji soczewek jednodniowych, które nie wymagają szczególnego zachodu – po całym dniu użytkowania po prostu wyrzucasz je do kosza.

badanie wzroku

Są one świetnym rozwiązaniem dla osób o dużej wadzie wzroku – jest tak dlatego, że soczewka, przylegając ściśle do oka, dużo lepiej koryguje wadę wzroku, niż szkło okularów, które znajduje się w oddaleniu sięgającym aż kilkunastu milimetrów, co ma niebagatelne znaczenie. Jest tak szczególnie w przypadku dzieci, u których zdolność akomodacyjna oka jest dużo większa niż u dorosłych, co oznacza, że zastosowanie soczewek może dodatkowo przyspieszyć całkowitą likwidację wady.

Są też inne aspekty praktyczne, dzięki którym warto zdecydować się na soczewki kontaktowe. W niektórych modelach soczewek da się bez obaw pływać, lecz wówczas pamiętamy, by po wyjściu z wody natychmiast wymienić je na nowe. Co więcej, w soczewkach nie odbijają się refleksy świetlne, nie ulegają one zaparowaniu i licznym zabrudzeniom, na jakie narażone są klasyczne okulary.

Soczewki to narzędzie korekcyjne, dzięki któremu może wzrosnąć pewność siebie. Jest tak wśród osób, które nie czują się najlepiej w okularach. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużej wady, która sprawia, że szkła muszą być dużo grubsze, przekładając się tym samym na komfort noszenia.

Istnieje możliwość ich ścieniowania, by grubość uległa zmniejszeniu, lecz jest to zabieg mający duży wpływ na znaczne zwiększenie ceny zestawu okularowego, na co nie każdy może sobie pozwolić, dlatego też atrakcyjną alternatywą stają się soczewki kontaktowe. Doskonale sprawdzą się podczas romantycznych randek we dwoje lub w czasie szalonej imprezy.

Próbki soczewek kontaktowych – gdzie je dostanę?

Soczewek nigdy nie dobieraj samodzielnie. To podstawowa zasada, która pozwoli Ci uniknąć licznych kłopotów. Jest tak z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze, nigdy nie dobiera się soczewek o takich samych parametrach, jak w okularach korekcyjnych, zwłaszcza jeśli wada jest wyższa niż 3,25.

Po drugie, nie wszyscy mogą nosić soczewki kontaktowe. Konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań, takich jak zespół suchego oka, stany zapalne oczu, zaburzenia hormonalne, obniżona odporność, cukrzyca i wiele innych. Zaburzenia te można wykluczyć jedynie pod okiem wykwalifikowanego lekarza, dlatego też dobór soczewek lub zmiana ich mocy powinna być zawsze konsultowana z optometrystą.

sprzęt okulistyczny

Jest też inny plus, dzięki któremu dobór soczewek z pomocą specjalisty będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zapewnia to możliwość otrzymania bezpłatnych próbek, dzięki którym bez ponoszenia dodatkowych kosztów przekonasz się, czy soczewki rzeczywiście są rozwiązaniem dla Ciebie. Warto skorzystać z takiej opcji, by móc w praktyce sprawdzić, jak radzisz sobie z zakładaniem, zdejmowaniem, noszeniem pielęgnacją “kontaktów”.

Może się okazać, że pomimo braku przeciwwskazań, uznasz, że nie jest to rozwiązanie dla Ciebie, a skorzystanie z próbek uchroni Cię przed nietrafionym dodatkiem, który jest mimo wszystko na początek niemały. Soczewki próbne nierzadko zawierają się w cenie badania, co czyni to rozwiązanie jeszcze korzystniejszym.

Rozważasz noszenie soczewek? Koniecznie zajrzyj do salonu soczewki24 i przekonaj się, czy jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie i skorzystaj z bezpłatnego pakietu soczewek od najlepszych producentów!

March 19th, 2021 by