Zalety wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

wózek inwalidzki

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego jest od niedawna popularną ofertą niejednego szpitala oraz sklepów ze sprzętem tego rodzaju. Sprzęt do rehabilitacji jest dość kosztowny i niekiedy trudno dostępny, dlatego możliwość wypożyczenia go na określony czas, jest dla wielu ogromną pomocą. Istnieją firmy, które oferują wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego na miesiąc lub na określoną ilość dni.

Znaczenie sprzętu rehabilitacyjnego

Rehabilitacja jest dziś powszechnie znana. Pomocy pacjentom udziela się nie tylko w szpitalach. Od wielu lat, sprzęty rehabilitacyjne takie jak respiratory, specjalne łóżka szpitalne oraz wózki elektryczne, to sprzęty jakie można spotkać w domach chorujących osób. Elementy te są często zakupywane, gdy choroba trwa od lat lub stan pacjenta stale się pogarsza.
Warto jest jednak wiedzieć o tym, że istnieje możliwość wypożyczenia takiego sprzętu. Zamiast inwestować duże pieniądze w wymienione i inne pomoce rehabilitacyjne (nie wiadomo do końca na ile czasu), można skontaktować się z firmą w razie potrzeby i ustalić długość czasu, na jaką sprzęt zostanie wypożyczony.

sprzęt rehabilitacyjny

Podstawowe zalety wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

  • Zapewnienie osobie chorej koniecznych sprzętów takich jak łóżko ortopedyczne, koncentrator tlenu lub nawet balkonik, który znacznie ułatwia chodzenie i rehabilitację. Wypożyczenie sprzętów tym samym ułatwia choremu funkcjonowanie i powrót do zdrowia.
  • Znaczne obniżenie kosztów – zakup sprzętów rehabilitacyjnych, a wypożyczenie ich, stanowi ogromną różnicę w cenie. Znaczna większość ludzi nie jest w stanie zakupić drogiego sprzętu, który często trudno jest dostać, lub trzeba na niego bardzo długo czekać. W przypadku wypożyczenia, sprzęty są często dostępne praktycznie od ręki.
  • Łatwa i szybka dostępność sprzętu – ciężka choroba wymaga natychmiastowego działania. By szybko zobaczyć efekty rehabilitacji, trzeba przeprowadzić ją natychmiast. Często brakuje miejsc w szpitalach, lub funduszy na zabiegi rehabilitacyjne. Wypożyczenie sprzętu bardzo ułatwia sprawę. Osoba chora może zostać przewieziona do domu i tam rehabilitowana. Dzięki sprzętowi, możliwy jest szybszy powrót do zdrowia i odzyskanie lepszego samopoczucia pacjenta.
  • Okresowe posiadanie koniecznych sprzętów – pacjent, który ma określony czas rehabilitacji, lub potrzebuje sprzętów medycznych na 4 miesiące, może wypożyczyć łóżko, respirator i inne pomoce na ten właśnie czas. Wiele firm proponuje wynajem sprzętu medycznego na określony czas z rozliczeniem dniowym.

Dzięki tej alternatywie, każdy chory, który przebywa w domu, może zostać w pełni wyleczony. Posiadanie sprzętu medycznego we własnym domu zapewnia także komfort i spokój pacjentowi. Codzienna rehabilitacja jest możliwa poprzez wypożyczenie sprzętów. Zalety, jakie cechują tę praktykę, pokazują, jak bardzo potrzebna jest alternatywa wypożyczania sprzętu medycznego do domu pacjentów. Szybszy powrót do zdrowia to główny cel, w jakim wypożyczane są wszelkie sprzęty rehabilitacyjne.  Po więcej informacji prosimy o kontakt – http://rehabi-rehabi.pl

October 2nd, 2017 by