Wybielanie zębów – co warto wiedzieć

licówki porcelanowe Kraków

Wieloletnie nawyki żywieniowe mogą wpływać na kolor twoich zębów. Nie znaczy to jednak, że musisz zrezygnować z picia kawy, herbaty czy czerwonego wina. Warto natomiast przemyśleć wybielanie zębów – Szczecin, Łódź, Częstochowa, a może Radom czy Dzierżoniów – w każdym większym mieście znajdziesz klinikę, która oferuje ten prosty, skuteczny zabieg.

Na czym polega

wybielanie zębów? Przebarwienia są efektem długotrwałego działania na szkliwo barwników zawartych w pokarmie i napojach, które jemy na co dzień. Wybielanie zębów nie jest pokryciem szkliwa nową “warstwą” bieli – polega na usunięciu barwników i zanieczyszczeń z samego szkliwa i zębiny, jest więc zabiegiem długotrwałym i skutecznym.stomatologia estetyczna Kraków

Sam zabieg polega na naniesieniu na powierzchnię zębów żelu zawierającego nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. Następnie naświetla się zęby specjalistyczną lampą, która wyzwala i przyspiesza proces wybielania. Lampa operuje tzw. zimnym światłem, czyli nie powoduje nagrzewania się oświetlanych elementów – nie odczujesz więc podczas zabiegu nieprzyjemnego gorąca. Pożądany efekt można osiągnąć już w czasie jednej godziny – lub powtórzyć sesję wybielania w ciągu kilku następnych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Nieco wygodniejszym, ale dłuższym procesem jest system Nite White, polegający na zakładaniu specjalnie dopasowanej nakładki na zęby. Plusy? Nakładkę wykonaną na podstawie odcisku zębów zakłada się na noc. W czasie kiedy smacznie śpisz, twoje zęby stają się coraz jaśniejsze. Efekty są dostrzegalne już po jednej nocy, ale warto dla możliwie najlepszego efektu powtarzać tę czynność przez kolejne 7-10 nocy.

Dlaczego warto o tym pomyśleć?

Profesjonalne wybielanie zębów jest świetnym pomysłem, kiedy stan uzębienia jest dobry. To znakomity pomysł już po zakończeniu szeregu długich, męczących wizyt u dentysty lub po zdjęciu aparatu ortodontycznego, kiedy zęby są już naprawione, oczyszczone z kamienia i osadów. Dodatkowym plusem jest możliwość wybielenia zębów martwych – np. po leczeniu kanałowym – które często przybierają brzydki, żółtawy kolor. Wtedy można założyć odpowiednie wypełnienie nawet do środka zęba. Trzeba jednak przed wybielaniem zębów zadbać o wypełnienie ubytków, ponieważ materiał kompozytowy, dobierany “pod kolor” zęba, nie wybieli się później, pozostawiając ciemniejszą plamkę.

Metoda wybielania zębów jest nieinwazyjna, bezbolesna i niezwykle skuteczna, a piękny, biały uśmiech dodaje pewności siebie, o poprawie aparycji nie wspominając. Z każdym spojrzeniem w lustro poczujesz się pewniej, a w kontaktach z ludźmi – lepiej i swobodniej.

August 20th, 2019 by